Sıradaki içerik:

Google Pixel 4A, Fransız Web Sitesinde Listeleniyor

e
sv

WatchOS 7 Yeni Kişiselleştirme Özellikleri Sunar

380 okunma

Uzun bir bekleyişten sonra, Apple WWDC 2020 nihayet oldu ve Apple cihazları meraklıları için yeni bir dizi güzellik getirdi. Şirket, iOS 14, iPadOS 14 ve iMessage için yeni özelliklerin yanı sıra akıllı saat işletim sisteminin yepyeni bir sürümünü de ortaya koydu Yeni Apple Watch ürün yazılımı, gelişmiş özelleştirme özellikleri ve güçlü yeni sağlık ve fitness kaynakları getiriyor. 

Şirkete göre, kişiselleştirme watchOS 7 ile yeni bir seviyeye taşınacak. Paylaşılabilir ve keşfedilebilir saat kadranı konfigürasyonlarını içeriyor. 

Dahası, güncelleme uyku takibi, otomatik el yıkama tespiti, dans da dahil olmak üzere yeni egzersiz türleri ve genel refah ve gizlilik göz önünde bulundurularak yeni bir işitme sağlığı özelliği getiriyor. Şirket ayrıca Haritalar’ı bisiklet yönleriyle güncelledi ve Siri artık kusursuz bir dil çevirisi sunuyor.

APPLE’IN OPERASYON SORUMLUSU JEFF WİLLİAMS, “APPLE WATCH’UN MÜŞTERİLERİMİZ ÜZERİNDEKİ OLUMLU ETKİSİNDEN GÜÇ ALIYORUZ VE SAĞLIK, ZİNDELİK VE SAĞLIK DURUMLARINI DESTEKLEYEN ANLAMLI YENİ ARAÇLAR SUNMAKTAN HEYECAN DUYUYORUZ” DEDİ.

“WATCHOS 7, UYKU YÜZÜNÜ İZLEME, OTOMATİK EL YIKAMA TESPİTİ VE YENİ EGZERSİZ TÜRLERİNİ SAAT YÜZLERİNİ KEŞFETMENİN VE KULLANMANIN YEPYENİ BİR YOLUYLA BİR ARAYA GETİREREK KULLANICILARIMIZIN SAĞLIKLI, AKTİF VE BAĞLANTIDA KALMALARINA YARDIMCI OLUYOR.”

Daha fazla uzatmadan, watchOS 7’de sunulan güzelliklere dalalım.

YENİ PAYLAŞILABİLİR SAAT YÜZLERİ

Apple Saatler genel deneyimin merkezi ve en önemli parçasıdır. Müşterilere bir bakışta değerli bilgiler sağlar, bu yüzleri özelleştirme olasılığı Apple Watch’u sizin için hayati önem taşır. Yeni ürün yazılımı sürümü, benzersiz kombinasyonları keşfetmenin ve paylaşmanın yeni yollarını sunar ve saat yüzünü etkinliğinize ve yaşam tarzınıza uyacak şekilde yapılandırmanıza olanak tanır. 

Apple sonsuz sayıda kişiselleştirilebilir ve kişiselleştirilmiş yüzler sunmak istiyor. Yeni yüz, Messager veya Mail uygulamaları aracılığıyla paylaşılabilir ve App Store üzerinden veya hatta web siteleri ve Sosyal Medya kanalları arasındaki bağlantılardan da keşfedilebilir.

Yeni ürün yazılımı, derin kişiselleştirme ve en sevdiğiniz uygulamalara daha fazla erişim sağlayan yüzlerde güncellemeler sunar. Güzel ayrıntılı ve son derece hassas Chronograph Pro, sabit bir mesafeden geçen süreye göre hızı hesaplamak için bir takometre içerir, Fotoğraflar yüzü renk filtreleri sunar ve cesur X-Large yüzü daha da geliştirilmiştir. Geliştiriciler yakında tüm özellikleri keşfedecek ve Apple Watch’a daha fazla yüz getirecekleri için bu sadece başlangıç.

Geliştiricilerin, tek bir saat yüzünde uygulama başına birden fazla komplikasyon sunabileceğini belirtmek gerekir. Örneğin, bir saat yüzünde, Glow Baby, ebeveynlerin biberonla besleme, emzirme, pompalama istatistikleri ve şekerleme sürelerini izlemelerine yardımcı olan birden fazla kombinasyon görüntüleyebilir.

UYKU TAKİBİ

Bu, fitness takipçileri ve Android akıllı saatler arasında ortak bir özellik olabilir, ancak bu özellik ilk kez watchOS 7 için resmi olarak geliyor. Apple Watch, uyku izleme özelliğini kutudan çıkarır çıkarmaz tanıtır. Kullanıcıların istenen miktarda uykuyu almalarına, zamanında yatmalarına ve uyku hedeflerine ulaşmak için yatmadan önce bir rutin oluşturmasına yardımcı olacak değerli araçlar sunar. 

Saat, uyku sırasında nefesinizi kontrol etmek için ivmeölçer kullanarak mikro hareketleri algılar. Saat, kullanıcı uyurken ve her gece ne kadar uyku aldığında yakalayacaktır. Ayrıca nefesinizi ve daha fazlasını kontrol edebilirsiniz. Monitör ayrıca kullanıcıların haftalık uyku trendini gösteren bir grafik sunacaktır.

watchOS 7, Apple Watch ve iPhone kullanıcılarının yatmadan önce özelleştirilmiş bir rutin oluşturmasına olanak tanıyan Wind Down özelliğini de getiriyor.

 Bu, Ev uygulamasında belirli bir sahne oluşturmayı, rahatlatıcı bir ses ortamını dinlemeyi veya favori bir meditasyon uygulamasını kullanmayı içerir. Uyku Modunda, Apple Watch Rahatsız Etmeyin özelliğini açar ve bir gecede ekranı otomatik olarak karartır.

Kullanıcıların uyanmasına yardımcı olmak için Apple Watch sessiz bir dokunsal alarm ve yumuşak sesler sunacak. Uyandırma ekranı geçerli pil seviyesini gösterir. 

Dahası, pil bir saat içinde çok azsa, Apple Watch kullanıcılara uykudan önce şarj etmelerini hatırlatacaktır. Uyku Verileri cihazda veya iCloud’da iCloud senkronizasyonu ile şifrelenir.

OTOMATİK EL YIKAMA ALGILAMA

COVID-19 tarafından rahatsız olan bu günlerde Apple, otomatik el yıkama algılama özelliğini sunuyor. Akıllı saatlerde bir ilk. Apple Watch, el yıkama hareketlerini ve seslerini otomatik olarak algılamak için hareket sensörleri, mikrofonlar ve cihaz üzerindeki makine öğrenimini kullanır. 

Daha sonra 20 saniyelik bir geri sayım sayacı başlatır ve kullanıcı erken bitirirse, yıkamaya devam etmesi istenir. Apple Watch, kullanıcıya eve döndüklerinde ellerini yıkamasını hatırlatabilir.

İPhone’daki Sağlık uygulaması, kullanıcının el yıkama sıklığını ve süresini gösterecektir. Ayrıca, genel sağlıkla ilgili olduğu için el yıkamanın önemi hakkında bilgi sağlar. El yıkamayı tespit etmek için kullanılan sesler, Sağlık Uygulaması tarafından Apple Watch tarafından otomatik olarak kaydedilmez veya kaydedilmez.

YENİ EGZERSİZ TÜRLERİ VE FİTNESS UYGULAMASI

Egzersiz uygulaması kesinlikle Apple Watch’ta sunulan en popüler uygulamalar arasında yer alıyor. Şirket bu gerçeğin ve uygulamaya dört yeni egzersiz türünün tanıtılmasının oldukça farkında.

Yeni türler kalp atış hızı ve özel olarak oluşturulmuş hareket algoritmaları tarafından tam olarak desteklenir, yeni türler Çekirdek eğitimi, Dans, Fonksiyonel Güç Antrenmanı ve Dolum Süresi’dir.

Apple Watch, Dans etkinliği için kalori tüketimini yakalamak için kalp atış hızı sensöründen verileri ve ivmeölçer ve jiroskoptan gelen verileri birleştiren gelişmiş sensör füzyonunu kullanacaktır. Bu model Bollywood, kardiyo dansı, hip-hop ve Latin dahil olmak üzere en popüler dört dans stiliyle birlikte geliyor.

İPhone’daki etkinlik uygulaması yeniden tasarlandı ve Fitness olarak yeniden adlandırıldı. Artık tek bir sekmede Günlük Etkinlik, Antrenmanlar, Ödüller ve Etkinlik Eğilimleri gibi verilerin akıcı bir görünümünü sunar.

İŞİTME

WatchOS 6 güncellemelerinde Apple, Noise uygulamasını tanıttı. Ortam ses seviyelerini ve pozlama süresini ölçer. watchOS 7 şimdi kulaklık sesli bildirimleri ile işitme sağlığı alanında yeni bir adım atıyor. Kullanıcılar artık kulaklıklarıyla medyayı ne kadar yüksek sesle dinlediklerini anlayacaklar.

Kulaklıkla toplam dinleme, güvenli haftalık dinleme miktarının% 100’üne ulaştığında Apple Watch bir bildirim gösterir. Yazılım DSÖ tarafından belirlenen miktarı kullanır. Örneğin, bir kişi haftada yaklaşık 40 saat boyunca 80 desibel’e maruz kalabilir. Bundan daha fazlası muhtemelen işitme yeteneklerinizi etkileyecektir.

Gizlilik

WatchOS 7’nin önemli bir parçası, yazılımla birlikte sunulan yeni gizlilik özellikleridir. Apple, güvenlik ve gizliliğin en büyük endişelerinden biri olduğunu belirtiyor. 

Sağlık verileri söz konusu olduğunda daha da önemlidir, bu nedenle tüm sağlık özellikleri gizlilik göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Sağlık verileri cihazda veya iCloud’da iCloud senkronizasyonu ile şifrelenir. Bu tarih her zaman kullanıcının kontrolündedir.

Diğer watchOS 7 özellikleri:

  • Optimum rahatlık için bisiklet sürerken, bileğinizde bisikletle yol tarifleri mevcuttur.
  • Müşteriler artık Siri’yi bileğinden kolayca birçok dili çevirmek için kullanabilirler. Bu özellik, mesajları dikte ederken daha hızlı ve daha güvenilir işlem için Apple Neural Engine’i kullanıyor. Dahası, Apple Watch artık Siri ile Mesajları Duyur’u destekliyor.
  • Geliştiriciler SwiftUI ve Xcode Önizlemeleri gibi yeni geliştirici araçlarıyla grafik komplikasyonlar oluşturabilir.
  • Sağlık uygulamasında bulunan Yeni Hareketlilik Metrikleri arasında düşük menzilli kardiyo zindeliği, yürüme hızı, merdiven iniş hızı ve daha pek çok şey bulunmaktadır.

İlk herkese açık beta

WatchOS 7’nin ilk geliştirici beta sürümü bugün daha sonra yayınlanacak. Ancak, watchOS 7’nin ortaya çıkardığı tek iyi bölüm bu değil. Şirket, geliştirici beta sürümü dışında, önümüzdeki ay herkese açık bir beta sürümü sunacak. watchOS 7, Series 3’ten itibaren Apple Saatleri destekleyecektir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.