Kripto Para

Voyager ve Binance US Muahedesi Karmaşa İçerisinde

Kripto kredi kuruluşu Voyager’ın Binance US’ye satılmasına yönelik muahede, SEC’in itiraz etmesiyle ve ABD yargıcının atılımlarıyla karmaşa içerisinde.

İflas eden kripto kredi kuruluşu Voyager, bir türlü el değiştirme mutabakatını tamamlayamadı. Daha evvel FTX ile masaya oturan kuruluş, FTX’in de iflas etmesiyle birlikte yolunu Binance’e çevirmişti. Binance’ın, 1 milyar dolar karşılığında Voyager’ı satın alma planları, hukukî süreçlerde SEC’e takıldı. Lakin ABD’li bir yargıç, SEC’in hallerinden pek de mutlu görünmüyor.

ABD’li bir yargıç, Voyager’ın tekrar yapılandırma mutabakatına yaptığı itirazın spesifik olmaması nedeniyle SEC’i eleştirdi ve tasalarına ait detaylar istedi.

ABD’li Yargıç, SEC’in İtirazlarına Karşı Sertleşti

Voyager Digital’in iflas davasına bakan Michael Wiles, kripto kredi kuruluşunun Binance US’ye satılmasına yönelik itirazlarda bulunan SEC’i azarladı.

Reuters’ın haberine nazaran, New York mahkemesinde yapılan bir duruşmada, ABD iflas yargıcı Michael Wiles, SEC’in muahede konusundaki kaygılarını ve itirazlarını eleştirdi. Wiles, SEC’in içi boş itirazlar ile işleyişi bozmaya çalıştığını düşünüyor.

İflas mahkemesi, Voyager’ın Binance US’ye satılmasını sağlayacak bir yine yapılanma üzerinde duruyordu. Lakin SEC, bu muahedenin gerçekleşmemesi için çeşitli itirazlarda bulunmuştu. Bu duruma sonlanan Wiles, SEC’in tutumlarını sert bir biçimde eleştirdi. Wiles, içi doldurulamayan münasebetlerle SEC’in mutabakata çomak soktuğunu söz etti.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/voyager-ve-binance-us-anlasmasi-karmasa-icerisinde/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu