Kripto Para

Voyager İflasıyla ABD’deki Bayan Futbolcular Risk Altında

Voyager Digital’in iflas müracaatıyla birlikte spor faaliyetlerindeki mutabakatları riske girdi. Kripto para piyasasındaki düşüş nedeniyle birçok kripto odaklı şirket iflas eşiğinde. Daha evvel marka bilinirliğini artırmak ve kripto para ünitelerinin benimsenmesini sağlamak için işbirliği yapan Voyager Digital, kısa müddet evvel para çekme süreçlerini askıya almıştı ve iflas müracaatında bulunmuştu.

Bu ayın başında iflas bayrağını çeken Voyager Digital’in ABD Ulusal Bayanlar Futbol Ligi (NWSL) ile yaptığı muahede hakkındaki belirsizlikler devam ediyor.

voyager iflasiyla abddeki bayan futbolcular risk altinda 0 IsSJqlSK

Voyager İflası, NWSL Futbolcularını Riske Atıyor

Geçen yıl Aralık ayında açıklanan iştirak, NWSL tarihinin en büyük iş birliklerinden biriydi ve uzun periyodik bir mutabakat olması amaçlanmıştı.

ABD Ulusal Bayanlar Futbol Ligi’ndeki (NWSL) oyuncuların, Voyager iflas ettikten sonra ile yapılan mutabakatta vaat edilen ödemeleri alamayacağı belirtiliyor.

İki firma ortasındaki yapılan muahedede; oyuncular ödemenin yarısını nakit olarak, öteki yarısını kripto formunda alacaktı. Her atlete, mevduatları almak ve kendi kripto portföylerini oluşturmak için bir Voyager hesabı verilecekti.

Basına yapılan açıklamada, NSWL şunları söyledi:

“Oyuncu fonu, oyuncuları kripto alanına yatırım konusunda eğitmek gayesiyle her vakit Voyager’daki hesaplara kripto para ünitesinde dağıtılmak üzere tasarlandı. Bu nedenle, kripto para piyasasının oynaklığı konusunda her vakit risk vardı.”

Voyager’ın iflasının bir sonucu olarak oyuncuların temel maaşları üzerinde rastgele bir tesirinin olmadığı, tesirlerinin sponsorluk mutabakatının vaat edilen yararlarıyla sonlu olduğu belirtiliyor.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/voyager-iflasiyla-abddeki-kadin-futbolcular-risk-altinda/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu