Genel

Valve’nin Yeni Oyunu Half-Life: Alyx !

Valve, Twitter üstünden yaptığı bir bildirimde yeni bir Half-Life oyunu olan Half-Life: Alyx’i duyurdu. Steam VR için bir amiral gemisi oyun bulunduğunu ifade eden Valve, oyunun detaylarını ise yarın açıklayacak.

Dünyanın en tanınmış online oyun platformu Steam’in sahibi olan Valve, şu sıralar bütün dikkatleri üstünde toplamış durumda. Çünkü şirket, geliştiricisi bulunduğu “Half Life” serisine yeni bir oyun ekledi. Aslına bakacak olursak konuyla alakalı bir vakitdir detaylı söylentiler vardı ve bundan sonra Valve doğrultusunda oluşturulan açıklamalarla bu söylentiler doğrulanmış oldu. Valve’ın duyurduğu oyunun ismiyse “Half-Life: Alyx”.

Valve’ın yeni oyunu, adından da anlaşılacağı üzere yeni bir Half-Life oyunu. Oyunla alakalı elimizde hiçbir bilgi yok fakat oyunun Steam VR için geliştirildiği Valve tarafından açıklandı. Yani Half-Life: Alyx, Valve’ın yeni sanal gerçeklik oyunu olarak karşımıza çıkıyor. İşin en güzel yönü ise oyunla tanışmak için çok uzun bir vakit beklemeyeceğiz. Valve, yeni oyununun detaylarını yarın açıklayacak.

valve jpg
Valve'nin Yeni Oyunu Half-Life: Alyx ! 3

Oyunseverlerin yeni bir Half-Life oyunuyla tanışmalarının üstünden 12 yıldan çok vakit geçti. Şirket, bugüne dek konuyla alakalı net açıklamalarda bulunmadı ve oyunseverler de bundan sonra nerdeyse ümitlerini kesmiş durumdalar. Fakat oluşturulan açıklamalar, oyunseverlerin yarın yeni bir Half-Life oyunuyla tanışacaklarını gözler önüne seriyor.

Valve’ın Twitter üstünden yaptığı açıklamalarda “amiral gemi” ibaresi yer alıyor. Şirket, ilerlettiği yeni Half-Life oyununu VR türünde bir amiral gemisi oyun olarak tanımlıyor. Bu ibare kafalarda birtakım soru işaretleri meydana getiriyor zira Valve, oyunun klavye-mouse ile oynanacak bir sürümünün varlığından bahsetmedi. Bu da demek oluyor ki Half-Life: Alyx, yalnızca Steam VR desteğine sahip olacak.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu