Sıradaki içerik:

Huawei P40 Lite Türkiye Fiyatı Ssızdırıldı

e
sv

Valve’den Yeni Oyun Kolu Tasarımı

276 okunma

Yakın vakit evvelce PS 5 için oyun kolunun meydana çıktığını görmüştük. Oldukça heyecan yaratan ama aynı vakitte oyunseverleri de ikiye bölen bu oyun kolunun dizaynının sonrasında oyun devi Valve’den heyecanlandıran bir atılım geldi. Bildiğiniz gibi Valve seneler evvelce Steam amacıyla oyun kolu pazara sürmüş fakat beklenilen başarıyı yakalayamamıştı.

Valve yeni oyun kolu ile karşımıza çıkacak!

Valve 2015 senesinde Steam platformu amacıyla özel bir oyun kolu çıkartmıştı. Beklenen ilgiyi görmeyen bu oyun kolunun sonrasında şirket yeni aldığı bir patent ile heyecanlandırıyor. Alınan patent detaylarını Twitter hesabı üzerinden paylaşan Tyler McVicker, Valve’nin aldığı yeni patent ile beraber yine oyun kolu alanına döneceğini söylüyor.

Eski başarısızlıktan ders aldığı fikir edinilen Valve’nin bu oyun kolunda değişik bir dizayn benimseyeceği söyleniyor. Bu kapsamda ayarlanabilir bir tuş takımına sahip olacağı fikir edinilen oyun kolu gerektiğince havalı olacak gibi duruyor. Oyun kolu oyuncular amacıyla özelleştirebilir özelliği ile gerektiğince ilgi çekebilir.

Farklı oyunlar değişik tuş kombinasyonlarını gerektirdiğini bilen Valve bu noktada yeni oyun konsolu amacıyla kolun tuşlarının ayarlanabilir olarak sunulacağını meydana koyuyor. D-pad tuşu ve başka birtakım tuşların konumunu değiştirmeyi sahibi olan bu patent, aniden çok sökülebilir tuş kombinasyonunu içeriyor.

Ortaya çıkan patent ile beraber bir de oyun kollarında hangi platformu ile oynandığının belirleme edilmesiyle beraber dörtlü tuş takımı ile uyumlu oyunlar önerilecek gibi duruyor.

Şu an amacıyla sızıntı şeklinde karşımıza çıkan Valve’nin yeni oyun kolu onaylanırsa, çoğu bireyin heyecan ile almayı bekleyeceği bir oyun konsoluna dönüşebilir.

Abone Olun
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.