Sıradaki içerik:

Yeni Realme Modeline ait Görüntüler Meydana Çıktı

e
sv

Valorant’a Yeni Mod Geliyor!

1152 okunma

Riot, Valorant’ın rekabetçi modunun en azından kapalı beta sürümü esnasında nasıl çalışacağını açıkladı. Rekabetçi modu 0.49 güncellemesi ile gelecek.

Riot Games, Valorant’ın kendi sıralama sistemi ile rekabetçi bir eşleştirme modu alacağını doğruladı. Daha da iyisi, Valorant’ın rekabetçi modu, 0.49 yamasının bir parçası olarak lansman evveli oyunculara sunulacak.0.49 önümüzdeki hafta içi gelecek fakat net tarih bilinmiyor.

Valorant geliştiricilerinin açıklamalarında;”Valorant’ın rekabetçi modu, derecesiz modla aynı oyun içi kurallara ve formata sahip olmakla beraber, işin rekabetçi yönüne daha ciddi şekilde odaklanıyor. Şimdilik ilk aşamalarında olan bu sistemi vakitle geliştirmeyi planlıyoruz ama elimizde sizinle de paylaşmak istediğimiz asli bir plan mevcut. Böylece onu beraber inşa edip daha iyi duruma getirebileceğimizi umuyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Rekabetçi mod Nasıl Olacak? Bilinmesi Gerekenler

  • Rekabetçi modunu açabilmek amacıyla 20 adet derecesiz karşılaşmayı tamamlamak gerekli.
  • En üst kademe olan VALORANT hariç, her biri 3 aşamadan meydana gelen 8 kademe var. Aranızda en çok 2 kademe fark tespit edilen 5 oyuncudan meydana gelen gruplarla sıraya girebilirsiniz.
  • Rekabetçi modunda, son 14 günde karşılaşma oynanmadığı halde kademeler görünmez fakat kademeler arka planda kaybolmaz.
  • Kapalı betadaki kademe, oyun çıkışında sıfırlanır.

Bir oyuncu rekabetçi moduna geçtiğinde, her maç kendi genel sıralamasına dahil edilir. Maçlar kazanmak bir oyuncunun rütbesini yükseltir, kaybetmek ise rütbesinin düşmesine sebep olur. Oyunun skoru da rütbeniz üstünde etkilidir. Bir oyuncu 13-1’lik bir maçı kazanırsa, 13-10 kazanmaktan daha çok gelişme kaydeder.

Valorant ilaveten oyuncuları bireysel performansa göre derecelendirecek. Takımda bir oyuncu iyi performans göstermiş fakat takımı zaferi kazanamamışsa, tekrar de biraz gelişme kaydedebilecek. Sonuç olarak takımın başarısızlığından çok etkilenmemiş olacak.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.