Valorant Nasıl Olacak?

1 dk


League of Legends yani LoL’un üreticisi Riot Games yeni oyunlar üzerinde çalışmalara devam ediyor. Bu projeler günyüzüne çıkmaya başladı. VALORANT söz hususu oyunlardan biri. Unreal Engine 4 ile tasarlanan yapım, taktiksel nişancılık türünde. Yapılan bildirime göre VALORANT, kapalı beta döneminde tamamiyle Türkçe olacak.


Riot Games, karakter diyaloglarından, metinlere kadar oyunla alakalı her ayrıntıyı tamamiyle Türkçe sunabilmek amacıyla uzunca bir süredir ünlü sanatçılarla çalışmalarını sürdürüyor. VALORANT’ın oyuncuya Türkçe ulaşmasını sağlayabilmek amacıyla Riot Games adına, değişik yerelleştirme başlıklarında 6 kişilik tecrübeli bir çekirdek ekip çalışıyor.

Seslendirme sanatçıları, teknik ekip gibi kaynaklar da dahil edildiğinde bu sayı 30’a ulaşıyor. Senelerdir League of Legends evrenini büyük bir özenle gerçekleştirdiği yerelleştirme çalışmalarıyla ülkemizdeki oyuncu kitlesiyle biraraya getiren Riot Games, VALORANT amacıyla de hayli yoğun bir yerelleştirme süreci geçiriyor.

Oral’ın seslendirme yönetmenliğinde çalışıldı. Aylardır yürütülen çalışmalarda şu ana kadar, 13.000 sözcük oyun içi metin, 25.000 sözcük oyun dışı metin ve 14.000 sözcük seslendirme metni çevirisi gerçekleştirildi; saatlerce süren nitelik denetim testleri yapıldı ve bu rakamlar her geride bıraktığımız gün artmaya devam ediyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

24
4 Paylaşım, 24 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
0
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
1
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
3
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
1
Gururlu Hissediyorum

4 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir