Gündem

Uzaylılar kanıtlandı! Dört düşman uzaylı uygarlığı keşfedildi!

Samanyolumuzda milyonlarca yaşanabilir gezegen var. İspanya’daki Vigo Üniversitesi’nde doktora öğrencisi olan Alberto Caballero’nun yeni araştırmasına göre Dünya’ya saldırabilecek düşmanca uzaylı medeniyetler gerçekten var.

Caballero yayınladığı makalesinde: İnsanların bir gün gezegenimizi işgal edebilecek düşmanca bir uzaylı uygarlığıyla temas kurma ihtimali nedir? sorusuna yanıt aramaya çalışıyor.

Uzaylılar kanıtlandı! Dört düşman uzaylı uygarlığı keşfedildi!

uzaylilar kanitlandi dort dusman uzayli uygarligi kesfedildi 0 WBBUghRz

Caballero, cevabı bulmak için yıldızlara bakmadan önce insanlık tarihine bakarak araştırmasına başlıyor. Doktora öğrencisi makalesi aracılığıyla, insan uygarlığının yerleşik bir dış gezegene saldırma veya istila etme olasılığını tahmin ederek düşman dünya dışı uygarlıkların yaygınlığını tahmin etmeye çalışıyor.

Caballero, 1915 ile 2022 arasında bir diğerini işgal eden ülkeleri de araştırmasına eklemiş. Bu süre zarfında, dünyanın 195 ülkesinden 51’inin bir miktar istila hareketinde bulunduğunu söylüyor. Ardından doktora öğrencisi, küresel askeri harcama yüzdesine göre her ülkenin bir işgal başlatma ihtimalini hesaplıyor. Her bir ülkenin istila olasılıkları hesaplandıktan sonra, insanlığın yıldızlararası seyahat etme yeteneği olmadığı için uzaylılar tarafından istila edilmemiz ihtimalinin %0.026 olasılık olduğunu söylüyor. Araştırmada “Son 50 yılda işgallerin sıklığı %1,15 oranında azaldı. Bu arada, dünya enerji tüketimi yüzde 2,24 ile istikrarlı bir şekilde artıyor.” ifadeleri yer alıyor. İnsanların uzayda bir medeniyeti saldırma olasılığı düşük olsa da diğer gezegenlerdeki teknolojide hakkında bir fikrimiz olmadığı için onların bize saldırma ihtimali mevcut diyebiliriz.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/guncel/uzaylilar-kanitlandi-dort-dusman-uzayli-uygarligi-kesfedildi-6299e48cf53c0068b32cc41c

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu