Sıradaki içerik:

MIUI 12 Global Çıkış Tarihi Açıklandı

e
sv

Unreal Engine 5, PlayStation 5’te Gerçek Zamanlı Çalışıyor

491 okunma
avatar

Oğuzhan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Epic Games, Unreal Engine 5’in ortaya çıkmasıyla yeni nesil konsol oyun vizyonunu sergiledi. Sadece bu değil, aynı zamanda yeni motor VR kulaklıklarını da destekliyor.

Aşağıda, Nanite Ülkesinde Lumen adlı Unreal Engine 5 için çarpıcı yeni bir teknik vitrin görebilirsiniz. Epic’in gelecek nesil konsollarda yapmayı beklediği grafik ve teknik sıçrama çeşitlerini içeriyor. 

Dokular inanılmaz derecede keskin, 3D modeller yeni bir ayrıntı seviyesine sahiptir ve çoğunlukla büyük ortamlar sorunsuz bir şekilde yüklenir. Hepsinden önemlisi, Epic bunun bir PlayStation 5 geliştirme kitinde gerçek zamanlı olarak çalıştığını söylüyor.

Yurt Dışında konuşan Epic sözcüsü, Unreal Engine 5’in PSVR, Oculus Quest ve PC VR cihazları da dahil olmak üzere mevcut tüm VR kulaklıklarını desteklemeye devam edeceğini doğruladı. Şu anda başka ayrıntılarımız yok, ancak bir VR kulaklığın taleplerini eklerken yeni donanımda bu tür ilerlemelerin hala mümkün olup olmadığını görmek istiyoruz dedi.

Şimdilik, bu demo Unreal Engine 5’teki iki temel teknolojiyi vurgulamak için tasarlandı: nanit sanallaştırılmış mikropolygon geometrisi ve Lumen. Birincisi, sanatçıların nesneler ve yüzeyler üzerinde son derece karmaşık ayrıntılar oluşturmaya odaklanmasına izin vermek için tasarlanırken, ikincisi sanal bir sahnede anında, gerçekçi aydınlatma için dinamik bir küresel aydınlatma sistemidir.

Unreal Engine 5, 2021’in başlarında bir önizleme olarak gelecek ve tam o yıl daha sonra yayınlanacak. PS5 ve Xbox One Series X’in bu tatil sezonunda başlaması bekleniyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.