Bitcoin

Uniswap Topluluğundan İki İsim, Uniswap Vakfı’nın Kurulmasını Önerdi

Uniswap topluluğunun üyeleri, merkeziyetsiz borsasının ekosistemini büyütmek için Uniswap Vakfı’nın kurulmasını önerdi.

Yapılan teklife nazaran Uniswap Vakfı, Devin Walsh ve Ken Ng tarafından kurulan bir şirket olacak. Şirketin merkezi Delaware’de yer alacak. Walsh, yönetici yöneticilik misyonunu üstlenirken, Ng ise operasyon yürütmeden sorumlu olacak.

Uniswap, kripto para ekosistemi içerisindeki en büyük merkeziyetsiz borsa (DEX) olma özelliğine sahip. The Block’un bilgilerine nazaran Uniswap, tüm DEX pazar hacminin yaklaşık üçte ikisini meydana getiriyor.

Bununla birlikte Uniswap DAO, DeepDAO’nun bilgilerine nazaran rezervlerinde 3,9 milyar dolarlık varlık vilayet merkeziyetsiz özerk bir organizyonun en büyük hazinesine sahip durumda.

Plana nazaran Uniswap Vakfı için 74 milyon dolarlık bir bütçe kelam konusu olacak. Ayrılan bütçe, geliştirici takıma hibe olarak verilecek ve ekosistemin desteklenmesi için kullanılacak.

Bütçenin 60 milyon doları hibe programı için kullanılırken, 14 milyon dolarlık kısım ise genel sarfiyatların karşılanması için kullanılacak.

Teklif, Uniswap Vakfı’na 74 milyon doların yanı sıra 2,5 milyon UNI token’ının da verilmesini istiyor. Bu da, bir oylama daveti yapmak için gereken asgarî token sayısına işaret ediyor. Böylece Uniswap Vakfı, protokolün yönetişim sürecine de katkıda bulunmuş olacak.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/uniswap-toplulugundan-iki-isim-uniswap-vakfinin-kurulmasini-onerdi/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu