Kripto Para

Uniswap, Kripto Köprüleri için Komite Oluşturdu

Merkeziyetsiz borsa Uniswap (UNI), kripto köprülerini pahalandıran altı üyeli bir komite oluşturdu.

Kripto bölümünde, çeşitli faktörleri birbirine bağlayan en kıymetli ögelerden birisi olan köprüler, çeşitli sıkıntılar ve hack’lenmelerle gündemden düşmüyor. Bu kapsamda Uniswap, kripto köprülerini pahalandıran ve bağımsız tahliller sunan altı üyeli bir komite kurdu.

Uniswap, Kripto Köprülerine Yoğunlaşıyor

Uniswap DAO, blockchain ağları üzerindeki platformunun, gelecekteki dağıtımları için kripto köprü sağlayıcılarını değerlendiren ve tahlil üreten bir komite oluşturdu.

Uniswap Bridge Assessment Committee (UBAC) ismiyle ortaya çıkan bu oluşum, dala hakim altı isimden oluşuyor. Bunlar ortasında, Zellic kurucu ortağı Jazzy Bedi ve Chaos Labs İş Operasyonları Lider Yardımcısı Ben O’Neill de yer alıyor.

Diğer üyeler de kesimde uzmanlık edinmiş ve ehil bilgileri olan, çeşitli kuruluşlarda vazife alan isimler oldu. Oluşturulan bu komite, Axelar, Celer, deBridge, Hyperlane, LayerZero, Multichain, Router Protocol ve Wormhole olmak üzere sekiz köprü sağlayıcısını kıymetlendirecek.

Kripto köprüleri konusunda hizmet veren bu sağlayıcılar, kullanıcıların kripto token‘larını farklı ağlar ortasında transfer etmelerini sağlıyor. Komite bu köprüleri incelemesinin haricinde, üç adet agnostik köprü çözümlerini de irdeleyecek.

Komitenin oluşturulma maksadı, DAO’ya kripto köprüleriyle ilgili kısa vadeli tavsiyeler sunmak” olarak belirlendi. Bu tavsiyeler gelecekteki çapraz zincir dağıtımlarında ön plana çıkarılacak.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/uniswap-kripto-kopruleri-icin-komite-olusturdu/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu