Kripto Para

Ukraynalı Bakan Fedorov, Kripto Para Bağışları İçin Teşekkür Etti

Ukrayna başbakan yardımcısı ve dijital dönüşüm bakanı Mykhailo Fedorov, bugün Ukrayna için yardım kuruluşlarına kripto paralarla bağışta bulunanlara teşekkürlerini iletti ve şunları söyledi:

“Ukrayna’ya yardım için çalışmalar sürüyor: Kurşun geçirmez yelekler için 4 sınıf 200 set balistik plaka gönderildi.”

Rus işgalinin başlamasından yalnızca birkaç gün sonra, Ukrayna hükümeti, blok zinciri hizmeti Everstake ve kripto ticaret şirketi FTX ile işbirliği içinde merkezi olmayan özerk bir tertip (DAO) olan Aid for Ukraine’e savunma uğraşı için kripto para ünitesi toplama yetkisi verdi.

Financial Times’ın haberine nazaran, 31 yaşındaki Fedorov kripto para ünitesiyle ödemeleri kabul edebilecek resmi hükümet cüzdanları açılmasını söylediğinde, plan çabukla hazırlanmıştı. Cüzdanlar Bitcoin, Ethereum, USDT, Solana ve Dogecoin dahil olmak üzere birçok kripto para ünitesiyle bağış kabul ediyor.

Ukrayna hükümeti, 19 Mart itibariyle, binlerce kurşun geçirmez yelek, besin, kasklar ve tıbbi gereçler için 100 milyon dolardan fazla kripto para topladı. Hükümet bağışçıları caydırmamak için fonları kasıtlı olarak ölümcül olmayan ekipmanlara harcamayı seçmişti.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/ukraynali-bakan-fedorov-kripto-para-bagislari-icin-tesekkur-etti/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu