Yaşam

Ukraynalı Asker, Kurşun Telefonuna Saplandığı İçin Kurtuldu

Bugüne kadar dünyanın pek çok noktasında cepte bulunan telefonların ya da rastgele bir aygıtın bir kurşunu durdurarak hayat kurtardığına dair haberlere rastlamıştık. Örneğin yaklaşık iki yıl evvel bir dizüstü bilgisayar, konutta sahibine gerçek gelen kör bir kurşunu durdurmuştu.

Bugünse bu olaylar ortasına bir yenisi daha katıldı. İnternette yayılmaya başlayan yeni bir görüntü, Rusya’ya karşı uğraş eden bir Ukrayna askerinin telefonu sayesinde hayatının kurtulduğunu gösterdi. Görüntüde asker, cebindeki telefonu çıkararak yanındaki arkadaşına telefonu ve içindeki kurşunu gösteriyordu.

Kurşun, telefona bu türlü girmişti

Telefonun durdurmayı başardığı kurşun, hafife alınacak bir kurşun da değil. Kurşun, bilhassa bölgede kullanılan Rus imali AK-47 üzere piyade tüfekleri tarafından ateşlenen 7.62 kalibrelik kurşundu. Kelam konusu kurşun, saniyede 700 metreye varan süratlerde amacına yanlışsız ilerleyebiliyor.

Olayın tam olarak ne vakit gerçekleştiği bilinmese de, Reddit’te paylaşılan ve kısa müddette internete yayılan görüntü, 7 saat içinde 38 bin olumlu oy almayı başardı. Kelam konusu telefonun modelinin ise Samsung Galaxy S20+ olduğu, kılıfının da S-View kılıfı olduğu öne sürüldü.

Kaynak: https://www.webtekno.com/ukraynali-asker-kursun-telefonuna-saplandigi-icin-kurtuldu-h122863.html

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu