Kripto Para

Ukrayna Kriptoda Grivna Süreçlerini Süreksiz Olarak Askıya Aldı

Ukrayna Merkez Bankasının Grivna kullanımını süreksiz olarak kaldırmasının akabinde P2P önerisi geldi.

Ukrayna, kripto borsalarında prestiji para yatırma ve çekme süreçleri için banka kartları aracılığıyla ulusal para ünitesi Grivna’nın kullanımını süreksiz olarak askıya aldı. Bununla birlikte kullanıcılar yeni bir tahlil arıyor.

Binance’ten Ukrayna’da P2P Önerisi

Ukrayna’nın lokal para ünitesi Grivna ile kripto borsalarında para yatırma ve çekme süreçlerini askıya almasının ardınan Binance’ten P2P önerisi geldi.

Ukrayna merkez bankasının süreksiz olarak askıya alınmasının akabinde Binance ve Kuna üzere kripto borsaları, yatırımcıları bu konu hakkında bilgilendiren resmi açıklamalar yaptı.

Hareket, yatırımcıların borsalara ve borsalardan fon taşıma halini çabucak etkilerken, Binance kullanıcılara şahıslar arası  ortası (P2P) hizmetlerin nasıl olduğunu hatırlattı.

ukrayna kriptoda grivna sureclerini sureksiz olarak askiya aldi 0 KU5PJIMK

Binance’in yanı sıra Mahallî kripto borsası Kuna’nın kurucusu Michael Chobanian, hizmet kesintisini kabul etti. Lakin geliştirmenin nüanslarını daha sonra açıklayacağını söyledi 

Kripto borsası, kullanıcıları, P2P hizmetlerinin, kullanıcıların bankalar üzere bir aracıya muhtaçlık duymadan direkt başka kullanıcılarla kripto ve fiat para üniteleri takas etmesine imkan tanıdığını bildirmek için kullandı.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/ukrayna-kriptoda-grivna-islemlerini-gecici-olarak-askiya-aldi/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu