Kripto Para

Ukrayna, 70 Milyon Dolar Pahasında Kripto Para Yardımı Topladı!

Rusya’nın Ukrayna’ya karşı savaş ilanından sonra Ukrayna tarafına büyük yardımlar gelmişti, toplanan kripto bağışı 70 milyon dolara ulaştı.

Geçtiğimiz sene küresel iktisat bakımından birçok güçlü durum yaşanmıştı. Dijital ve geleneksel finans piyasalarında meydana gelen skandal olaylar zincirleme devam ediyordu. Bilhassa de Rusya’nın Ukrayna’ya karşı savaş başlatmasından pek çok olumsuz sonuç art geriye geldi. Ukrayna tarafına başlatılan bu savaş ile birlikte küresel iktisat piyasaları önemli manada etkilenmişti. Savaşın faaliyetlerinin başlamasıyla birlikte, Ukrayna tarafına birçok yardım başlatıldı ve bu yardımların ciddi kısmı kripto paralar ile sağlanmış oldu.

Ukrayna’ya Yapılan Kripto Bağışları Devam Ediyor!

ukrayna 70 milyon dolar pahasinda kripto para yardimi topladi 0 qUezSaDT

Rusya-Ukrayna savaşının başlamasıyla küresel olarak pek çok kesimden Ukrayna’ya yardımlar gelmeye devam ediyor. Rusya’nın işgal faaliyetlerinden bu yana Ukrayna, yaklaşık olarak 70 milyon dolar değerine kripto para yardımı toplamış oldu. Ayrıyeten yalnızca dijital varlık yardımları değil, sıhhat, yemek, askeri teçhizat üzere birçok alanda Ukrayna tarafına yardımlar devam ediyor.

Ünlü blockchain tahlil şirketi Chainanalysis’in yayınlamış olduğu bilgilere nazaran, Ukrayna tarafına yapılan kripto bağışlarının çoğunluğunu Ethereum (ETH) ve Bitcoin (BTC) oluşuturuyor. Açıklanan datalar doğrultusunda, ETH bağışları yaklaşık 29 milyon dolar, BTC bağışları yaklaşık 23 milyon dolar ve Tether (USDT) bağışları ise yaklaşık 12 milyon dolar kıymetinde.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/ukrayna-70-milyon-dolar-degerinde-kripto-para-yardimi-topladi/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu