Kripto Para

UBS, Grayscale BTC Ölçüsünden Kaygı Duyuyor

Küresel yatırım idare bankası UBS, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) idaresi altındaki 11 milyar dolarlık varlığın tehlike yaratabileceğini belirtti.

Kripto ayı piyasası, genel piyasa üzerinde dehşet havası oluşturmasıyla bilinir. Piyasada yer alan projeler, likidite ve gelir kayıplarıyla uğraş ediyor. Kripto sanayisinde, son bir sene çok şiddetli ve sancılı geçti. Bilhassa Terra krizi, FTX iflası, ABD‘nin enflasyon uğraşı, Rusya‘nın atılımları üzere etmenler öne çıktı. Tüm bu süreçler ortasında Bitcoin, her ne kadar fiyat bazlı düşüş yaşasa da varlığını devam ettirdi. Fakat, kripto yatırımcılarının kripto piyasasına yönelik tedirginlikleri şimdi azalmadı. Bu huzursuz piyasa şartlarında, UBS tarafından çarpıcı bir açıklama geldi. UBS, GBTC konusunda tedirginliğini lisana getirdi.

UBS, Grayscale BTC İdaresindeki 11 Milyar Dolara Değindi

Yatırım bankası UBS, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) hakkındaki telaşlarını Digital Currency Group’a (DCG) bağladı. Grayscale şirketinin kardeş şirketi DCG, iflas gerçeğiyle karşı karşıya kaldı. Likidite ıstırabı çeken DCG, FTX iflasından etkilenen şirketler ortasında yer alıyor.

USB tarafından hazırlanan raporda, GBTC üzerindeki baskının DCG‘nin de bu yatırımlardan faydalanmasına bağlandı. Global yatırım devi Grayscale, 11 milyar dolarlık 633 bin adet BTC eserini elinde bulunduruyor. UBS, bu büyük boyutun tüm pazar üzerinde hayli güçlü tesirleri olabileceğine değindi.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/ubs-grayscale-btc-miktarindan-endise-duyuyor/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu