Sosyal Medya

Twitter’ın yeni özelliğinin sis perdesi kalktı!

Twitter kullanıcıları tarafından uzun bir müddettir beklenen, hatta toplumsal medya üzerinde sıkça gündem olan Tweet düzenleme butonu nihayet geliyor. Bugün ise değişiklik yapılan paylaşımların nasıl görüneceği ortaya çıktı.

Tweet düzenleme geçmişini saatine kadar herkes görecek!

Twitter, toplumsal medya üzerinde kullanıcılarından gelen ağır talep sonrasında paylaşım yaptıktan sonra düzenlemelerine müsaade vereceği Tweet düzenleme butonu üzerinde çalıştığını duyurdu. Uzun vakittir kullanıcılar tarafından istenen bu özellik sayesinde artık harf kusuru yaptığınız yahut belli bir kısmını düzenlemek istediğiniz Tweet’leri kaldırıp tekrar paylaşmanız gerekmeyecek.

twitterin yeni ozelliginin sis perdesi kalkti 0 AwnlfidG

Fakat bu durum tıpkı vakitte kimi problemlere da yol açabilir. Örneğin yapılan paylaşımlar düzenlendikten sonra, paylaşım sahibi söylediklerini inkar edebilir. Tam olarak bu durumun önüne geçmek için de Düzenleme Geçmişi ismi verilen bir özelliğin bulunacağı söylendi.

Bu özelliğin ayrıntıları ise vakit içerisinde ortaya çıktı. Birinci olarak paylaşılan Tweet’lerin çabucak alt kısmında bulunan saat ve tarih kısmının düzenleme sonrasında değişeceği söylendi. Çabucak yan tarafında ise “Düzenlendi” yahut “Tweet’in yeni bir sürümü var” biçiminde iki farklı ibarenin yer alacağı belirtildi.

Buna ek olarak paylaşılan Tweet içerisinde sırf metin düzenlemesi olmayacağını, tıpkı vakitte ekli medya da dahil mevcut her şeyin değiştirilebileceği söylendi. Yani yanlış bir görsel koyduğumuzda düzenle butonuna tıklayarak değişim yapabileceğiz.

Bugün ise ilgili özelliğin nasıl göründüğü ortaya çıktı. Bu paylaşımı ise birçok yeni özelliği şimdi beta sürecindeyken keşfeden toplumsal medya analisti Jane Manchun Wong paylaştı. İşte o Tweet…

Siz Twitter’ın yeni Tweet düzenleme özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: https://shiftdelete.net/tweet-duzenleme-belli-oluyor-mu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu