Sosyal Medya

Twitter’ın tweet düzenleme butonu, gelmese daha uygundu dedirtecek!

Uzun bir müddettir Twitter kullanıcıları tarafından beklenen tweet düzenleme butonu nihayet geliyor. Ancak ortaya çıkan bilgilere nazaran kusurlarımızı o denli basitçe telafi etmemize müsaade vermeyecek. Çünkü bunu yapsak bile herkes yeniden de görebilecek.

Twitter’ın tweet düzenleme butonu tüm geçmişi gösterecek!

Toplumsal medya analistlerinden Jane Manchun Wong keşfettiği yeni özellikleri takipçileriyle paylaştı. Buna nazaran, Twitter tarafından geliştirme etabı tamamlanmak üzere olan tweet düzenleme butonu, beraberinde tüm düzenleme geçmişini de getiriyor.

twitterin tweet duzenleme butonu gelmese daha uygundu dedirtecek 0 IgYLCarC

Paylaşılan tweet’lerin çabucak alt kısmında bulunan saat ve tarih kısmı ise, yapılan düzenleme sonrasında değişiyor. Çabucak yan tarafında “Düzenlendi” yahut “tweet’in yeni bir sürümü var” biçiminde iki farklı ibare yer alıyor.

Buna ek olarak paylaşılan tweet içerisinde sadece metin düzenlemesi olmayacak. Örneğin paylaşım içerisindeki ekli medya da dahil mevcut her şeyi değiştirebileceğiz. Lakin halihazırda kimi beta kullanıcılarıyla paylaşılan bu özelliğin şimdi hedeflenen kadar güzel sonuç vermediğini söyleyelim.

Çünkü Wong’un da belirttiği üzere halihazırda birtakım beta kullanıcılarının tecrübelerine nazaran şu anki düzenleme butonu yepyeni tweet’te yer alan medyayı yahut içeriği değiştirmek yerine güya bir tweet’e yanıt yazıyormuşuz üzere sergiliyor.

Ama Elon Musk’ın Twitter’ı devralışının akabinde bu durumun kısa müddette düzeltileceği öngörülüyor. Ayrıyeten Musk’ın bir dizi yeni güvenlik tedbirleri getireceği ve geçersiz hesap ile bot kullanımının önüne geçeceği kestirim ediliyor.

Siz Twitter’ın bu yeni düzenleme butonu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yahut yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: https://shiftdelete.net/twitter-tweet-duzenleme-butonu-2

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu