Sosyal Medya

Twitter’ın düzenleme özelliği, ek seçenekle birlikte geliyor!

Dünyanın en tanınan toplumsal medya uygulamalarının başında gelen Twitter, üzerinde çalıştığı özelliklerle kullanıcılarının tecrübesini arttırmak istiyor. Başka platformlara göre daha az yenilik peşinde koşan Twitter, bir yeni özelliği üzerinde daha çalışmalarını sürdürüyor.

Tweet, düzenlendikten sonra eski sürümleri gösterilecek

Twitter, birçok kişi tarafından uzun müddettir beklenen özelliğini platforma getirmeye hazırlanıyor. Platform, atılan tweetlerin sonradan düzenlenmesine ait bir özellik üzerinde çalışıyor. Fakat bu düzenleme seçeneği bir kesim tarafından istense de bir kesim tarafından da reaksiyonla karşılanıyor.

twitterin duzenleme ozelligi ek secenekle birlikte geliyor 0 l6fgscdE

Reaksiyon veren kesitin ortak görüşü, reaksiyon çeken tweetlerin düzenlenmesi, platformun ruhuna aykırı düşüyor. Lakin, Twitter’ın bununla ilgili bir teşebbüsü var. O denli ki platform, bilhassa birlikte tweet düzeltilse bile evvelki sürümlerini gösteren bir seçenek üzerinde çalışıyor. Lakin sızıntılarıyla ünlü bir diğer isim olan Alessandro Paluzzi, şimdi o denli bir seçeneğin olmadığını belirtti.

twitterin duzenleme ozelligi ek secenekle birlikte geliyor 1 4hYCcnYu

Lakin tüm bunlar Twitter ile ilgili bağlarıyla ünlü Jane Manchun Wong’un edindiği bilgiler ışında biliniyor. Wong’a nazaran özellik epeyce kullanışlı olacak. Öte yandan Twitter, hususla ilgili şimdi net bir açıklama yapmadı. Çünkü şirket, bu ortalar Elon Musk mevzusuyla ilgili ziyadesiyle meşgul durumda.

twitterin duzenleme ozelligi ek secenekle birlikte geliyor 2 NZRQg4mB

Elon Musk ve Twitter’ın çalkantılı paydaşlık sürecinde sular durulmuyor. Daha evvel de platform üzerinden yazdıklarıyla pek çok alanda isminden kelam ettiren Musk, platforma ortak olma teşebbüsüyle tekrar farklı bir gündem yaratmıştı. Ünlü iş insanı Twitter’ın yüzde 9,2’sini aldıktan sonra gözünü platformun tamamına dikmesiyle şirkette çalkantılı bir süreç başladı.

Kaynak: https://shiftdelete.net/twitter-duzenleme-ozelligi-ek-secenek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu