Sosyal Medya

Twitter’dan Elon Musk’a aykırı köşe! 44 milyar doları reddetti

Elon Musk ve Twitter arasındaki satın alma bilmecesi daha karışık bir hal alıyor. Geçtiğimiz gün görülen mahkemede Elon Musk’ın avukatları 44 milyar dolarlık teklifin Twitter tarafından reddedildiğini sav etti. Ayrıyeten duruşmanın farklı bir tarihe ertelenmesini istediklerini belirtti.

Musk’ın avukatı: Twitter, yeni muahedeyi kabul etmedi

Temmuz ayında 44 milyar dolarlık Twitter satın alma teklifini geri çeken ve platformdaki bot/spam hesap sayısının gerçek sayısının açıklanmadığını sav eden Elon Musk, geçtiğimiz hafta teklifini tekrar sundu. Twitter’ın tüm paylarını 44 milyar dolara satın almak istediğini belirten Tesla CEO’su, yasal uyuşmazlığı sona erdirmek istiyordu.

twitterdan elon muska aykiri kose 44 milyar dolari reddetti 0 yhliV2Yw

Fakat geçtiğimiz gün ABD’de gerçekleşen davadan beklenmedik bir karar çıktı ve Twitter’ın yenilenen muahedeyi kabul etmediği belirtildi. Elon Musk’ın avukatı Edward Micheletti’nin savına nazaran Twitter yetkilileri, duruşmanı durdurulmasını talep etti.

Avukat Edward Micheletti tarafından imzalanan mahkeme evrakında, “Twitter ‘evet’ yanıtını kabul etmeyecek. Şaşırtan bir halde, muahedeyi pervasızca riske atarak ve hissedarlarının çıkarlarıyla kumar oynayarak bu davaya devam etmekte ısrar ettiler” tabirlerini kullandı.

Hatırlamayanlar için, yaklaşık dört ay evvel Twitter, muahededen geri çekilmesinden ötürü Musk’ı mahkemeye vermiş ve satın alımı tamamlamaya zorlamıştı. Şirket hissedarları muahedeyi çoktan onayladığı için, Twitter’ın mutabakattan çekilmesi pek muhtemel görünmüyor.

twitterdan elon muska aykiri kose 44 milyar dolari reddetti 1 5OuMJttn

Yine de, Twitter’ın duruşmayla ilgili açıklama yapmadığı ve 17 Ekim’de görüşülecek bir duruşmada kelam hakkını kullanacağı düşünülüyor.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: https://shiftdelete.net/twitterdan-elon-muska-ters-kose-44-milyar-dolari-reddetti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu