Sıradaki içerik:

PlayStation 5’e Özel Silent Hill Oynatılabilir; Konsolun Gösterme Etkinliğinden Sonra Gösterilecek Demo!

e
sv

Twitter’da Herkese Yorum Yapabilme Dönemi Kalkıyor!

avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Corona virüs pandemisi nedeniyle evde kaldığımız şu günlerde yine birçok konunun tartışıldığı, konuşulduğu tek platform Twitter olmaya devam ediyor. Bu süreçte Twitter’dan sevindiren güncelleme geldi. Çok fazla tweet arasında kaybedilen konuşmalar ve karmaşık iletişim yapısı değişiyor. Yeni Twitter yanıtlar özellikleri geliyor! Bu özelliklerden biri de tweetlere kimin yanıt vereceğini belirleme.

Twitter cevap Verme Özelliği güncelleniyor!

Yeni istikbal cevaplar özelliğinden biri tweetinize kimlerin cevap verebileceğini belirlemek. Belirli kullanıcılar amacıyla açılan bu özellik, gelişen dönemde bütün Twitter kullanıcıları amacıyla aktif duruma getirilecek. Bu özelliğin nasıl kullanılacağını alttaki tweetimizde anlattık.

Bir başka yeni özellik ise tweet cevaplarının komplike yapısını çözecek cinsten.

Twitter kime cevap verdiğinizi ve konuşmanın nasıl aktığını anlamanızı basitleştirmek amacıyla satırlar ve girintiler kullanacak cevaplar amacıyla yeni bir sistem getirdiğini de duyurmuştu. Şirket ayrıca, sohbetler amacıyladeki cevapları daha basit takip etmek amacıyla beğeniler, retweet ve cevap simgeleri dahil olmak üzere iletişim eylemlerini yeni bir sekmeye yerleştirmeyi de test edecek.

Bu özellikler Twitter’ın prototip programı olan twttr‘de bir yıldan uzun bir vakitdir test ediliyor. Uygulama, Ocak 2019‘da Tüketici Elektroniği Fuarı‘nda Twitter’ın genel ağının dışındaki alanda yeni fikirler denemesinin bir yolu olarak tanıtılmıştı.

Twttr üstünde bir vakit test edilen özellikler Twitter’da kullanıma sunulmaya devam ediyor. Yeni yanıtlama ve konuşmalar özellikleri de testlerini tamamladı ve kısa vakit ortamında Twitter’da kullanmak mümkün olacak. Özelliklerin ilk olarak iOS ve Web amacıyla sunulması beklenirken, uzun bir ara geçmeden de Android cihazlara dağıtılması bekleniyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.