Sosyal Medya

Twitter’a Tweet Alıntılama Özelliği Duyruldu!

Twitter bütün kullanıcılarını kapsayacak yeni bir özelliğini test etmeye başladı. Twitter, retweet içerisine yorum eklemeye yarayan özelliği bundan sonra “tweet alıntılama” olarak adlandıracak. Tweet’e yanıt vermekten değişik olarak bir görüş belirten paylaşımların takip edilmesi kolaylaşacak. Tweet alıntılama olarak adlandırılan özellikten bir de video paylaşıldı.

Twitter tweet alıntılama özelliğini kullanıma sundu

Bildiğiniz üzere yorum sahibi olan retweet’lerin takip edilmesi bazı durumlarda zor olabiliyor. Bu karmaşaya çözüm getiren Twitter ekibi, yorum sahibi olan retweet’leri alıntı tweet olarak adlandırarak daha kolay duruma getirdi. Artık rastgele bir tweet’e oluşturulan yorumları aynı tweet üzerinden görebileceğiz.

Paylaşılan video, yeni özelliği gerektiğince kolay bir şekilde anlatmış. Tweet’e yanıt vermekten çok değişik olmayan bu özellik yanıtı retweet olarak yapmamızı sağlıyor. Bu özellik benzer şekilde bulunuyordu ancak bundan sonra takip edilmeleri kolaylaşacak. Yeni Twitter özelliğini kullanabilmek amacıyla önceden bulunduğu gibi retweet butonuna tıklamalı, sonrasında “tweet alıntılama” butonuna tıklamalısınız.

Özellik hem web, hem de mobil kullanıcıları amacıyla kullanıma sunulmuş durumda. Eğer retweet sekmesinde bu özelliği göremiyorsanız uygulamanızın ya da tarayıcınızın güncel olmasından emin olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu