Sosyal Medya

Twitter, yeni özelliğini Türkiye’de kullanıma sundu!

Twitter, platformdaki nefret dolu ve saldırgan sözleri azaltmak için Karşılık İstemleri özelliğini duyurdu. Makus niyetli Tweet’lerin önüne geçmek için ortaya çıkan bu özellik pek çok ülkede test ediliyor. ABD ve Brezilya’nın ardından şirket, yeni özelliğini artık Türkçe lisanını kullanan tüm kullanıcıların kullanımına sunuyor.

Yanıt İstemleri özelliği kademeli olarak tüm Türk kullanıcılarda olacak

Twitter, Karşılık İstemleri özelliğinin başarılı olmasından sonra platformu Türkçe olarak kullanan tüm kullanıcılara sunulmaya başlandığını açıkladı. Kademeli bir biçimde kullanımda olan özellik, önümüzdeki günlerde tüm Türk kullanıcılarda olacak.

twitter yeni ozelligini turkiyede kullanima sundu 0 ppz4CbJW

Yanıt İstemleri özelliği, Twitter’ın bir Tweet’e cevap olarak ziyanlı olabilecek nefret, hakaret ve kaba bir lisan algıladığı vakit ortaya çıkıyor. Yeni özellik sayesinde kullanıcılar, yazdıklarını tekrar düşünme ya da değiştirme bahtına sahip olacak. Bunun için de ‘Tweet’i paylaşmadan evvel tabirlerini gözden geçirmek ister misin?’ biçiminde bir ikaz iletisi çıkacak.

Twitter, yeni özellik hakkında şu açıklamaları yaptı:

Geçen yıl, konuşmaları daha uygar hale getirmenin ve Twitter’daki genel konuşmanın sıhhatini güzelleştirmenin bir yolu olarak ABD ve Brezilya’daki insanlara yönelik Karşılık İstemleri özelliğini başlattık. (…) Bu özelliği Türkçe olarak test ettikten sonra, tüm dünyada Türkçe lisan ayarlarına sahip olan herkese sunmaya hazırız. Bu başarıyı dünyanın her yerindeki insanların Twitter’daki tecrübelerine yansıtmak hedefiyle bu özelliği farklı pazarlarda ve lisanlarda de test etmeye devam edeceğiz.

twitter yeni ozelligini turkiyede kullanima sundu 1 eQgKTO8W

Bu açıklamaların yanı sıra şirket, özelliğin ABD ve Brezilya’da başarılı sonuçlar verdiğini de belirtti. Cevap İstemleri özelliğiyle birlikte ABD’de kullanıcıların yüzde 30‘unun, Brezilya’da ise yüzde 47‘sinin Tweet içeriğini değiştirdi. Twitter, bu başarılı sonuçların öbür ülkelerde de olacağından epeyce umutlu.

Peki, siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Twitter, yeni özelliğiyle başarılı olacak mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: https://shiftdelete.net/twitter-yeni-ozelligini-turkiyede-kullanima-sundu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu