Sıradaki içerik:

Twitter Fleets Güvenli Olmayan Bir Hata İçeriyor

e
sv

Twitter yeni Güncelleme Hazırlığında! Yeni Özellikler

avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Twitter, son yıllarda sosyal medya kullanıcılarının Instagram’a kaymasının önüne geçmek adına, yeni özellikler ile karşımıza geliyor. İşte henüz deneme aşamasında olan Twitter güncelleme ve getirdiği yeni özellikler:

Twitter için yeni güncelleme! İşte özellikler

Twitter son olarak karşımıza çıkan hikayeler özelliği ile, birtakım kullanıcıların tepkisini çekmiş olsa da, şu an amacıyla bir çok kullanıcı bu Fleets isimli özelliği aktif olarak kullanıyor. Şimdi ise Twitter kimyasına ideal yeni güncelleme ile karşımıza çıkıyor.

Buna göre, sosyal medya platformu sizi engel olan bir hesap olduğunda, otomatik olarak o şahıs ile olan etkileşimi kesmenize yardımcı oluyor. Otomatik önleme adı verdiği bu güncelleme ile, Twitter rt gibi etkileşimlerle engelli hesaplarla karşılaşma olanağını da tamamiyle ortadan kaldırmış olacak.

Bunun dışında, Alessandro Paluzzi isimli mobil geliştirici değişik bilhassarin de geleceğinin sızıntısını yaptı. Buna göre bilhassa mobil olarak Twitter kullananları ilgilendiren yeni bir özellik geliyor. Artık Twitter akışı esnasında bundan sonra videolar otomatik olarak oynatılmayacak.

Yine Twitter veri tasarrufu amacıyla yüksek kaliteli fotoğraflar yerine düşük kaliteli fotoğrafları ana akış amacıylae yükleyecek. Yine bu yüksek kaliteli resimleri akışta görüp görmemeyi ise kullanıcının seçmesine izin verilmiş.

Alessandro Paluzzi tarafından sızdırılan diğer bir bilgiye göre, Twitter favori ve rt dışında, bir tür beğenme tuşu üzerinde çalışıyor. Favoriye benzer olan bu yeni özellik, ouch olarak adlandırılıyor ve kullanıcıların çok daha beğendiği paylaşımları işaretlemesine yarayacak.

Bu özellikler henüz test aşamasında ve ne zaman hayata geçecekleri ise şu an için belli değil. Twitter otomatik engellemeveri tasarrufu önlemleri ve yeni beğenme tuşu özelliği getirildi.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.