Sıradaki içerik:

Android 11 Beta,Yanlışlıkla Bazı Pixel Telefonlara Aktarıldı: İşte Detaylar!

e
sv

Twitter, Yanlış Bilgileri Engellemek İçin Yüzlerce Hesabı Askıya Aldı!

avatar

Mert

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yanlış bilgilendirmeye karşı mücadelesini sürdüren Twitter, Washington DC’de bir iletişim hatası hakkında yanlış iddialar yaymakla ilgili yüzlerce hesabı askıya aldı.

#dcblackout , Washington’da iletişimin bloke edildiğini iddia eden trend bir hashtag. İlk önce sadece üç takipçisi olan bir hesap tarafından tweetlendi. Ancak Washington Post’a göre, kısa süre sonra hashtag birden çıkış yaptı ve dokuz saatlik bir süre içinde yaklaşık 500.000 kez tweetlendi . Firmanın bir temsilcisi, hesapların askıya alınmasının Twitter’ın spam ve platform manipülasyonunu yasaklama politikasından geldiğini belirtti.

Hesapların askıya alınması, protestoların Minnesota’nın dışına da diğer eyaletlere yayıldığı bir zamanda geliyor. Afrikalı ve Amerikalı bir adam George Floyd’un polis nezaretinde ölümünden sonra binlerce kişi sokaklara çıktı. Protestocular ırkçılığın sona erdirilmesi çağrısında bulunuyor ve eşitlik için bastırıyorlar. Polis gücü ile ilgili ciddi eleştiriler de ortaya çıktı.

Ayrıca Twitter, George Floyd’un ölümünde üçüncü derece cinayetle suçlanan memurun eylemini taklit ederek protestocuları insanların boyunlarına diz çökmeye ikna eden bir hashtag’i de engelledi.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.