Sıradaki içerik:

GTA Online’da Özelleştirmek İçin En İyi Ucuz Arabalar!

e
sv

Twitter, Trump’ın Tweet’lerini Yanlış Bilgi Verdiği İçin İşaretledi!

avatar

Mert

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, Twitter profili nedeniyle sık sık eleştiri ve tartışma konusu oldu. Gerçekten de geçmişte yatırım bankacılığı şirketi JPMorgan Chase’in, Başkan Trump’ın tweet’lerinin piyasa üzerindeki etkisini ölçmek için ‘Volfefe’ adlı bir endeks yarattığını gördük . Ancak şimdi, benzeri görülmemiş bir hareketle Twitter’ın kendisi, yanlış bilgi ve yanlış iddialar için iki tweetini işaretledi.

Donald Trump’ın tartışmaya yol açan tweetleri yukarıdaki ekran görüntüsünde gösteriliyor. Tweetlerden de anlaşılacağı üzere, Birleşik Devletler Başkanı oy pusulası postası ve hileli seçimler arasında doğrudan bir ilişki kurar.

Burada dikkat edilmesi gereken şey, ‘Postayla oy kullanma hakkında gerçekleri öğrenin’ yazan her tweet’in altında gösterilen mavi uyarı sembolüdür. İlginç bir şekilde, tweet yerleştirilirken uyarı kaybolur. Yine de, web sitesinde, sizi bir Twitter Anına götüren tıklanabilir bir bağlantıdır :

Salı günü, Başkan Trump, California Valisi Gavin Newsom’un COVID-19 salgını sırasında California’da posta yoluyla oy verme oranını genişletme çabası açıklamasının ardından potansiyel seçmen sahtekarlığı hakkında bir dizi iddiada bulundu. CNN, Washington Post ve diğerlerine göre bu iddialar dayanaksızdır. Uzmanlar, posta oy pusulalarının seçmen sahtekarlığıyla nadiren bağlantılı olduğunu söylüyor.

Bu bloğun altında, Başkan Trump’ın yanlış iddialarda bulunduğunu açıkça belirten bir ‘Bilmeniz Gerekenler’ bölümü var:

Trump yanlış bir şekilde posta oylarının “Düzenli Seçim” e yol açacağını iddia etti. Ancak, gerçek denetçiler postayla oy pusulanının seçmen sahtekarlığıyla bağlantılı olduğuna dair kanıt bulunmadığını söylüyor.

Trump, Kaliforniya’nın “kim olursa olsun ya da oraya nasıl geldiklerine bakılmaksızın, eyalette yaşayan herkese” posta yoluyla oy pusulaları göndereceğini yanlış iddia etti. Aslında, sadece kayıtlı seçmenlere oy hakkı verilecek.

NBC News’e göre, beş eyalet zaten tamamen posta yoluyla oy kullanıyor ve tüm eyaletler bir çeşit postasız oylama seçeneği sunuyor.

Dahası, bir şirket sözcüsü Katie Rosborough, Twitter’ın tweet’leri “oylama süreçleri hakkında potansiyel olarak yanıltıcı bilgiler içerdiği ve postayla oy pusulaları hakkında ek bağlam sağlamak için etiketlendiği” için girişimini destekledi.

Başkan Donald Trump , Twitter’ın ‘Twitter’ın 2020 Cumhurbaşkanlığı Seçimine müdahale ettiğini’ belirten eylemlerine güçlü bir yanıt verdi. Daha sonraki bir tweet’te sosyal medya web sitesinin ‘serbest konuşmayı boğuyor’ olduğunu ve buna izin vermeyeceğini belirtti:

Daha önce de belirtildiği gibi, Başkan Trump’ın tweetleri ilk kez tartışmalara yol açmadı. Washington Post’a göre , Salı günü erkenden Joe Scarborough’un eski bir çalışanının dul eşi Twitter CEO’su Jack Dorsey’den “çalışanın karısının ölümü hakkında temelsiz bir komplo teorisini ilerleten” Cumhurbaşkanı Trump’ın tweet’lerini silmesini istedi.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.