Sıradaki içerik:

Honor 30 Lite Teknik Özellikleri Lansmanından Önce Sızdı

e
sv

Twitter’dan Trump’ın paylaşımına ‘Değiştirilmiş Medya’ Etiketi Ekledi!

avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Twitter, Trump’ın kısa süre önce paylaştığı bir videonun altına “Değiştirilmiş medya” etiketi ekledi. Haber kanallarının ırkçılıkla ilgili yalan haberler yaptığını göstermek isteyen Trump, manipüle edilmiş sahte bir video paylaştı. Twitter ise bu videonun doğru halini videonun altında sundu.

Sosyal medya platformu Twitter, ABD Başkanı Donald Trump’ın, ırkçılıkla ilgili “yalan haberler” konusunda paylaştığı videoya, ‘manipüle edilmiş medya’ etiketi ekledi.

Videoda ne vardı?

Trump, Eylül 2019’da çekilen ve internette o dönem gündem olan New York’ta beyaz ve siyah iki çocuğun yol ortasında koşarak birbirine sarıldığı anların görüldüğü videoyu kullandı. 

Videonun ilk kısmında beyaz çocuğun siyahi çocuğun peşinden koştuğu anların “Trump’a oy veren ırkçı, siyahiyi kovalıyor” alt yazısıyla paylaşıldığı, daha sonra ise ‘gerçekte olan’ başlığıyla görüntünün orijinaline yer verildiği görülüyor. 

Videonun sonunda ise “Sorun Amerika’nın değil. Sorun yalancı basının” mesajı veriliyor. 

Trump ne paylaşmıştı?

ABD Başkanı Donald Trump, biri siyahi diğeri beyaz olan iki çocuğun koşarak birbirine sarıldığı bir videoyu paylaştı. Videonun başında, beyaz çocuğun siyah çocuğun peşinden koştuğu ve bu anların “Trump’a oy veren ırkçı, siyahiyi kovalıyor” altyazısıyla bir medya kanalında paylaşıldığı gösteriliyor. Videonun devamında ise “gerçekte olan” başlığıyla videonun orijinal hali gösteriliyor. Videonun sonunda ise “Sorun Amerika’nın değil. Sorun yalancı basının” ifadesi kullanılıyor. 

ABD Başkanı Donald Trump, geçtiğimiz günlerde sosyal medya platformu Twitter’la büyük tartışmalara girmişti. Twitter, Trump’ın yaptığı bazı paylaşımların “doğru” hallerini “bilgiyi doğrulama” etiketi altında paylaşmış.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.