Sosyal Medya

Twitter reklamverenlerle arayı düzeltmek için kampanya dönemini başlattı

Sosyal medya dünyası neredeyse son bir yıldır Elon Musk ile yatıp Elon Musk ile kalkıyor. Twitter’ı satın alacak almayacak tartışmasıyla geçen uzun bir sürenin ardından muradına eren milyarder iş insanı, platformun başına geçtikten sonra önce üst düzey yönetimle yollarını ayırmış daha sonra ise binlerce çalışanını kovmuştu.

Elon Musk’ın bu radikal kararları sonrası Twitter’a duyulan güvenin azaldığını belirten başta otomobil sektörü temsilcileri olmak üzere pek çok reklamveren, Twitter ile olan reklam anlaşmalarını iptal etmişti. Platformun en önemli gelir kapısının reklamlar olduğu düşünüldüğünde Elon Musk’ın bu gelişmeleri umursamaması mümkün değildi ki zaten öyle de oldu.

Twitter reklamverenlerle arayı düzeltmek için kampanya dönemini başlattı

Reklam verenleri yeniden Twitter’a döndürebilmek için başlatılan kampanya kapsamında, Aralık ayı boyunca 500.000 dolar ve üzeri reklam harcaması yapana iki katı yani en az 1 milyon dolarlık reklam gösterimi sunulacak. Eğer firmalar 350.000-500.000 dolar arasında bir reklam harcaması yaparlarsa %50 oranında, 200.0000-350.000 dolar arasında reklam harcaması yaparlarsa da %25 oranında arttırılmış reklam gösterimi hakkı kazanacaklar.

Bu kampanyadan da anlaşılacağı üzere Elon Musk Twitter’ın en önemi gelir kalemi olan reklam gelirlerini bir an önce arttırmayı hedefliyor. Peki söz konusu teşvik reklamverenleri gerçekten cezbeder mi işte orasını da zaman gösterecek.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/sosyal-medya/twitter-reklamverenlerle-arayi-duzeltmek-icin-kampanya-donemini-baslatti-638c776e2e1d853f4b08f961

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu