Sosyal Medya

Twitter ofisinin kirasını ödemeyen Elon Musk’a dava açıldı!

Elon Musk ve Twitter gündemden düşmüyor. Şirketi satın aldıktan sonra baştan aşağı değiştiren Musk, artık de ofis kirasının ödememekle suçlanıyor. Twitter’ın San Francisco’daki ofis kirasının aylardır ödenmediği belirtildi.

Twitter ofis binası icralık mı olacak?

Bloomberg tarafından yapılan habere nazaran California Property Trust, San Francisco’da bulunan ofis binasının 136 bin 250 dolarlık kirayı ödemediği için Twitter’a dava açıyor. Ofisin sahibi olan şirket, kiranın gecikmesini birinci olarak 16 Aralık’ta duyurdu. Beş gün içinde ödenmemesi halinde kira kontratında temerrüde (sözleşmeden doğan bir yükümlülüğe uymamak) düşeceğini bildirdi.

twitter ofisinin kirasini odemeyen elon muska dava acildi 0 PbgRyHUp

Twitter’ın mukaveleye uymadığı ve kirayı ödememekte ısrar ettiği aktarıldı. California Property Trust’tan resmi açıklama gelmemiş olsa da, Bloomberg’e konuşan kaynaklar San Francisco Yüksek Mahkemesine şikayette bulunulduğunu açıkladı.

Elon Musk’ın mali kısıtlamalar gerekçesiyle Twitter ofisine yeni kurallar koyduğunu biliyoruz. Daha evvel ortaya çıkan bir sav, Twitter’ın global ofislerinin haftalardır kira ödemediğini gösterdi. Şirket ayrıyeten, CEO Musk’ın charter uçuşları (tüm uçağı kiralama) için 197 bin 725 doları hala ödemedi.

Bir müddet evvel Musk, Twitter ofisindeki eşyaları açık artırmaya çıkarmıştı. Heritage Küresel Partners isimli müzayede konutunun düzenlediği açık artırma, 17 Ocak 2023’te başlayacak ve açılış teklifleri 25 dolardan 50 dolara kadar uzanacak.

twitter ofisinin kirasini odemeyen elon muska dava acildi 1

Musk’ın binlerce çalışanı ofisten çıkardığını düşünürsek bu atak yerinde görünüyor. Ayrıyeten uzaktan çalışmayı sonlandırmış ve tüm çalışanlarını ofise geri çağırmıştı. Son olarak Twitter’ın San Francisco’daki merkezine çalışanlarının uyuması için ahenge alanları oluşturdu.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: https://shiftdelete.net/twitter-ofisinin-kirasini-odemeyen-elon-muska-dava-acildi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu