Sıradaki içerik:

Facebook Zihin Okuma Cihazını Satışa Çıkaracak

e
sv

Twitter Mavi Tik Başvuruları İçin Tarihi Açıkladı!

avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yaklaşık 3 yıl önce askıya alınan başvurular, doğrulama politikasının baştan aşağı yenilenmesiyle tekrar açılacak. 20 Ocak 2021 tarihinde tekrar başvuru alınmaya başlanacağı açıklanırken, yeni kuralların da yürürlüğe girileceği vurgulandı.

The Verge’ye konuşan bir Twitter yetkilisi, zarar verme girişimine yol açtığı belirleme edilen kullanıcılardan mavi tik özelliğini kaldırabileceğini belirtti. Hem de yeni politikanın yürürlüğe gireceği 20 Ocak tarihi itibariyle, etkin olmayan ya da gereksinimlerini karşılamayan hesaplardan da doğruluğunu sağlama rozetleri (mavi tik) kaldırılacak.

Politika aynı vakitte değişik gruplandırmaları içerecek. Twitter sayfaları medya kuruluşları ve gazeteciler, eğlence figürleri ve kuruluşları, sporla alakalı hesaplar ve aktivistler, organizatörler ve başka etkili şahıslar gibi kategorilere ayıracak. Firma gelişen vakitte da kategori listesini genişletmeye açık olduğunu ifade ediyor.

Twitter uygulamada yeni bir müracaat süreci başlatacak ve müracaat sahiplerinin kimliklerini doğruluğunu sağlaması ve onaylaması amacıyla bir kategori seçmesine izin verecek. Çok çok talep geleceğinin farkında olan platform, müracaatların hem insan kontrolünde olacağını hem de otomatik bir algoritmadan geçeceğini belirtiyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.