Sosyal Medya

Twitter, kullanıcıların yıllardır beklediği özelliği alıyor!

Popüler toplumsal medya platformu Twitter, kullanıcılarına kulak vermeye devam ediyor. Şirket, yeni testler kapsamında tweet içerisinde birebir anda fotoğraf, görüntü yahut GIF paylaşılabileceğini tabir etti. İşte Twitter çoklu multimedya hakkında bilmeniz gerekenler.

Twitter’da tek tweet’te çoklu multimedya nasıl paylaşılır?

Twitter tarafından paylaşılan çoklu multimedya özelliği, aslında yıllardır Instagram yahut Facebook üzere platformlarda bulunuyor. Örneğin, Instagram’daki tek bir gönderi içerisinde galeri olarak görüntü yahut fotoğraf paylaşmak mümkün.

twitter kullanicilarin yillardir bekledigi ozelligi aliyor 0 jSqkU5Ji

Kullanıcılara şu anda tek tweet’te yalnızca bir multimedya paylaşmasına müsaade veriliyor. Şirketin doğruladığı yeni özellik, kullanıcıların tek bir tweet’e birden fazla fotoğraf, görüntü ve GIF yerleştirmesine müsaade verecek. Açıklamaya nazaran, “dört adede kadar multimedya tek bir tweet’te karıştırılabilecek”.

Kullanıcıların Twitter üzerinden konuşmalar gerçekleştirdiğini ve tek multimedya dayanağının kâfi olmadığını belirten şirket, nihayet tek tweet içerisinde farklı medya formatlarını destekleyecek. Twitter, kullanıcıların böylelikle 280 karakterin ötesinde kendilerini anlatma fırsatına sahip olacağını söyledi.

Test kapsamında olan birtakım kullanıcılar özellik hakkında tweet attı, lakin Twitter çoklu multimedya dayanağının nasıl görüneceği şu anda belirli değil. Ayrıyeten tüm kullanıcılara ne vakit sunulacağını da bilmiyoruz.

twitter kullanicilarin yillardir bekledigi ozelligi aliyor 1 qDz8GRl6

Twitter ayrıyeten yeni bir kenar çubuğu menüsü test ettiğini açıkladı. Şirket, yaptığı duyuruda, yeni kenar çubuğu dizaynının deneme sürümünün yalnızca iOS kullanıcılarında olduğunu söyledi.

Siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşın.

Kaynak: https://shiftdelete.net/twitter-kullanicilarin-yillardir-bekledigi-ozelligi-aliyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu