Sıradaki içerik:

LG, Telefon Lansmanından Önce Yeni Tasarım Dilini Sergiledi

e
sv

Twitter kullanıcı verilerini paylaşacak!

338 okunma

Twitter, kullanıcılarından daha çok veri toplayacağını ve bu bilgileri reklamverenlerle paylaşacağını duyurdu. Şirket, mobil uygulamasından kullanıcıların Twitter’ın iş ortaklarına hangi şahsi bulguların gönderildiğini denetim etmesine imkan gerçekleştiren alternatifi kaldırdı.

Verileri paylaşma alternatifi daha evvelce isteğe bağlıydı

Twitter’ın veri paylaşım ayarları, iş ortaklarıyla ek bilgi paylaşmasına imkan sağlayacak şekilde güncellendi. Bu bulgular, Twitter’daki mobil program reklamlarının ne kadar etkili olacağını ölçmeye yardımcı olacak. Sürecin, şeffaflık çalışmalarının bir parçası olarak uygulandığı söyleniyor. Daha evvelce, verilerin Twitter’ın iş ortaklarıyla paylaşma alternatifi Twitter’ın saklılık ayarlarından kapatılabiliyordu. Fakat şimdi bu hal değişti varsayılan alternatif haluna geldi bundan dolayı dönem dışı bırakmanın bir yolu kalmadı.

AB, EFTA ülkeleri ve İngiltere’ye bu farklılık uygulanmayacak

Yürütülen farklılıkler, Twitter kullanan herkes amacıyla geçerli olacak. Fakat AB, EFTA ülkeleri ve İngiltere istisna. Twitter’ın paylaştığı bulgular ise, belirli bir tarayıcıda ya da bir aygıtta görünen reklamları, etkileşimde tespit edilen ya da izlenen reklamları içeriyor. Fakat kullanıcının adı, e-posta’sı, telefon numarası ya da Twitter kullanıcı adı paylaşılmıyor.

Twitter konuyla alakalı olarak kullanıcıları bilgilendirmeye başladı. Kullanıcılar Twitter Ana Sayfa’sına girdiklerinde, Twitter’ın iş ortakları üzerindeki kullanıcı denetiminin değiştiğini görecekler. Bununla beraber konuyu özel olarak aktaran sosyal medya devi, mobil program reklam ölçümlerini denetleme özelliğini kaldırdığını bildiriyor. Kullanıcının, Twitter’ın başka site ve programlardaki pazarlama hareketlerini tedavi etmek üzere herkese açık olmayan birtakım verilerin denetleyebileceği de eklenenler arasında. Twitter son olarak, programın bedava olarak devam edebilmesini gerçekleştiren bu değişiklerin ayarlarda görülebileceğini vurguluyor.

Twitter’ın, şahsi verilerinizi, reklamverenlerle nasıl paylaştığı ile alakalı olan daha çok bulguyu buradan edinebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.