Sosyal Medya

Twitter, Keşfet’i büsbütün değiştiriyor: İşte yeni tasarım

Pandeminin başında popülaritesi artan TikTok, vakitle rakiplerini etkileyen bir platform haline geldi. Geçtiğimiz günlerde Instagram, ana sayfayı güncelleyerek TikTok ile birebir tıpkı olan tam ekran formatına geçtiğini duyurdu ve sonlu sayıda kullanıcıyla test etmeye başladı.

Elon Musk’ın 44 milyar dolara satın aldığı Twitter da emsal bir karar aldı. Tanınan tweetlerin yer aldığı Keşfet kısmını yenileyen toplumsal medya şirketi, eski sürümdeki COVID-19, Haberler, Spor ve Cümbüş sekmelerini kaldırdı. Artık yalnızca Trendler (Trending) ve Sizin İçin (For You) olmak üzere iki sekmeden oluşuyor.

Twitter, TikTok gibisi Sizin İçin sayfasını test ediyor

Twitter, yeni Keşfet kısmını Aralık ayında Hindistan’da kullanıma sunmuştu. Artık ise daha fazla kullanıcıyla test edilmeye başlandı. Toplumsal medya danışmanı Matt Navarra, TikTok’un arayüzüyle birebir aynı olan “Sizin İçin” sekmesinin nasıl çalıştığını gösteren bir görüntü yayınladı.

twitter kesfeti busbutun degistiriyor iste yeni tasarim 0 5VRFS16l

Keşfet butonuna dokunulduğunda direkt “Trendler” karşınıza çıkıyor. Bu kısımda, ilgi alanınıza nazaran şahsileştirilmiş tweetleri görmeyi seçebilirsiniz. Tıpkı vakitte platformda o an için tanınan olan trend topic tweetleri görecek formda de ayarlayabilirsiniz.

Sayfayı sağa kaydırdığınızda ise “Sizin İçin” kısmı açılıyor. Burada isminden de anlaşılacağı üzere Twitter’ın sizin seveceğinizi düşündüğü tweetler ve görüntüler yer alıyor. Tıpkı TikTok’ta ve Instagram’ın test ettiği yeni arayüzde olduğu üzere, Twitter’da da parmağınızı üst kaydırarak gönderiler ortası geçiş yapabiliyorsunuz.

Matt Navarra, paylaşımında “Twitter’ım artık TikTok” yorumunu yaparken; şirket ise yenilenen Keşfet kısmıyla ilgili şunları söyledi:

Gevşemenizi, yeni ilgi alanları keşfetmenizi ve neler olduğunu görmenizi kolaylaştırmak için yenilenmiş, daha ferdî bir Keşfet sayfasını test etmeye devam ediyoruz.

Twitter’ın yeni Keşfet sekmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlarda yahut SDN Forum’da yazmayı unutmayın.

Kaynak: https://shiftdelete.net/twitter-kesfet-yeni-tasarim

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu