Twitter, İngiltere’deki Oyuncuların Çevrimiçi Irkçı Tacizi İle Mücadele Sözü Verdi!

1 dk


Twitter, son iki hafta içersinde İngiltere’de futbolla alakalı 700’den çok “kötüye kullanma ve nefret dolu davranış” vakası üstünde harekete geçtiğini ve Çarşamba günü tehdidi durdurma çabalarını sürdürme sözü verdiğini söyledi.
Manchester United’daki Paul Pogba geride bıraktığımız ayki Premier maçında bir penaltıyı kaçırdıktan sonra online olarak bir ırkçı taciz hedefiydi ve Twitter, konuyu kulüp ve ayrımcılık karşıtı organizasyon olan Kick It Out ile tartışacağını söyledi.
Twitter UK, “Son iki hafta içersinde, İngiltere futboluyla alakalı 700’den çok suistimal ve nefret dolu davranış örneği amacıyla harekete geçtik” dedi.

“Bu aşağılık içeriğin hizmetimizde yeri yok. Çoğunluğun konuşmasını baltalamaya çalışan azınlık konusu ile alakalı süratli harekete geçmeye devam edeceğiz.
“Bu davranış, Twitter’ı kullanan taraftarların büyük çoklığını yansıtmıyor … senelerce kulüp, organizasyon ve destekçilerle kuvvetli ortaklıklar kurmak ve ilişkilere derinden değer vermek amacıyla harcadık.”
Sosyal medya şirketi, İngiltere Profesyonel Futbolcular Birliği ile bir araya yaklaştığını ve kulüpleri etkilediğini ve konuyla toplu olarak mücadele etmek amacıyla proaktif tedbirler aldığını belirtti.
Twitter UK, “Bu kabul edilemez davranışı benimsemekte bizim rolümüzü oynamak istiyoruz … ve ortaklarımızla ve kulüplerle etkileşime girmeye, konuşmayı kötüye kullanımdan korumaya ve kurallarımızı ihlal eden hesaplarda süratli harekete geçmeye devam edeceğiz” dedi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

94
11 Paylaşım, 94 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
0
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
0
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir