Sıradaki içerik:

AnTuTu, En İyi 10 Android Telefonunu Açıkladı

e
sv

Twitter, İngiltere’deki Oyuncuların Çevrimiçi Irkçı Tacizi İle Mücadele Sözü Verdi!

215 okunma
avatar

Oğuzhan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Twitter, son iki hafta içersinde İngiltere’de futbolla alakalı 700’den çok “kötüye kullanma ve nefret dolu davranış” vakası üstünde harekete geçtiğini ve Çarşamba günü tehdidi durdurma çabalarını sürdürme sözü verdiğini söyledi.
Manchester United’daki Paul Pogba geride bıraktığımız ayki Premier maçında bir penaltıyı kaçırdıktan sonra online olarak bir ırkçı taciz hedefiydi ve Twitter, konuyu kulüp ve ayrımcılık karşıtı organizasyon olan Kick It Out ile tartışacağını söyledi.
Twitter UK, “Son iki hafta içersinde, İngiltere futboluyla alakalı 700’den çok suistimal ve nefret dolu davranış örneği amacıyla harekete geçtik” dedi.

“Bu aşağılık içeriğin hizmetimizde yeri yok. Çoğunluğun konuşmasını baltalamaya çalışan azınlık konusu ile alakalı süratli harekete geçmeye devam edeceğiz.
“Bu davranış, Twitter’ı kullanan taraftarların büyük çoklığını yansıtmıyor … senelerce kulüp, organizasyon ve destekçilerle kuvvetli ortaklıklar kurmak ve ilişkilere derinden değer vermek amacıyla harcadık.”
Sosyal medya şirketi, İngiltere Profesyonel Futbolcular Birliği ile bir araya yaklaştığını ve kulüpleri etkilediğini ve konuyla toplu olarak mücadele etmek amacıyla proaktif tedbirler aldığını belirtti.
Twitter UK, “Bu kabul edilemez davranışı benimsemekte bizim rolümüzü oynamak istiyoruz … ve ortaklarımızla ve kulüplerle etkileşime girmeye, konuşmayı kötüye kullanımdan korumaya ve kurallarımızı ihlal eden hesaplarda süratli harekete geçmeye devam edeceğiz” dedi.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.