Sıradaki içerik:

Realme X3 SuperZoom’un Birkaç Özelliği Sızdırıldı

e
sv

Twitter, Gelirlerindeki Net Zararı Açıkladı!

518 okunma

2020’nin ilk çeyrek verilerini aktaran Twitter, toplamda 166 milyon günlük kullanıcıya ulaştığını belirtti. Twitter ilaveten beklentileri aşarak aynı çeyrekte toplam 808 milyon dolarlık gelir elde etti.

Çin Halk Cumhuriyeti’nin Wuhan kentinde meydana çıktıktan sonra bütün dünyaya sunulan ve şu ana kadar 238.826 bireyin ölümüne namacıyla olan yeni ölümcül koronavirüs salgını (COVID-19) online platformların kullanıcı miktarını ve gelirlerini artırmasını da sağladı. Twitter’ın 2020 yılının ilk çeyreğine dair yaptığı açıklama, bu tanınmış sosyal medya platformunun bütün beklentileri aştığını gösteriyor.

Analistlerin ilk çeyrek amacıyla gerçekleştirdikleri tahminlerin üzerine çıkan Twitter’ın bu performansında COVID-19 salgınının mühim bir yer tuttuğu belirtiliyor. Wall Street’in 2020’nin ilk çeyreği amacıyla yaptığı 773 milyon dolarlık tahmini aşarak 808 milyon dolar gelir elde eden şirket, günlük kullanıcı adedinda da 166 milyona ulaştı. Bu, 2019’un aynı dönemindeki sayının yüzde 24 üzerindeyken, platformun 2019’un sonundaki kullanıcı adedi 152 milyondu.

Kullanıcı adedinin yükselmesi ile reklam gelirleri arasında bağ kurulamadı

Twitter bu başarılı olmasını ‘karakteristik mevsimsel güç’ün yanı sıra ürün geliştirmeye ve COVID-19 pandemisiyle bağlantılı küresel iletişime bağladı. Şirketin payları de piyasalar açılmadan önceki ticarette, bu kazanımlardan bazıları daha sonra ayrıştırılmak üzere, yüzde 10’un üstünde değer kazandı.

Bununla birlikte, Snap Inc. ve Facebook Inc. gibi başka sosyal medya platformlarında da gördüğünüz üzere, ilk kez Twitter’da da kullanıcı sayısındaki artışla reklam gelirleri arasındaki artış arasında bir bağ bulunamadı. Satışlar bir önceki senenin aynı devresine kıyasla sadece yüzde 3 artarken şirketlerin pazarlama harcamalarını kısması nedeniyle meydana gelen reklamlardaki büyük geri çekilişe ilgi çekiliyor.

11 Mart’tan ilk çeyreğin sonuna kadar, bir önceki yıla kıyasla satışlar yüzde 27 düşüş kaydetti. Bu düşüş, bilhassa Twitter’ın en büyük piyasası olan ABD’de hayli belirgin. Twitter, Google ve Facebook dahil olmak üzere rakiplerini zenginleştiren reklam ürünleri türlerini meydana getirmek konusu ile ilgili da zorlanıyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.