Twitter Fleets Güvenli Olmayan Bir Hata İçeriyor

2 dk


Twitter tarafından getirilen en son yenilik olan Fleets, bir hayli bug barındırıyor gibi görünüyor. TechCrunch’ın bildirdiği habere göre normalde 24 saatte silinmesi gereken hikayeler daha uzun süre profilinizde görünür olarak kalabiliyor. Ayrıca herhangi birinin sizin paylaştığınız hikayeyi görmesi veya indirmesi durumunda da bildirim gelmiyor.

Twitter Fleets hatalarıyla birlikte geldi!

Önce Snapchat sonrasında da Instagram ile hayatımıza iyiden iyiye giren öykü özelliği, şimdi de Fleets ismiyle Twitter’a geldi. Fakat üzerinden birkaç gün geride bıraktığımız bu yenilik yanında birtakım bugları da getirdi. Normal şartlar altında 24 saatte silinmesi gereken bir öykü, meydana gelen bir hata nedeniyle daha uzun vakit kalabiliyor. Hem de paylaşılan gönderilerin de diğer kullanıcılar doğrulusunda izlenmesi ya da indirilmesi durumuna birtakım durumlarda bildirim alınamayabiliyor.

Konuyla alakalı konuşan bir Twitter yetkilisi, “Bazı Fleets medya URL’lerine 24 saat sonra bile erişildiğinin farkındayız. Söz hususu teknik meseleye henüz geçici bir revizyon getirmek amacıyla çalışıyoruz. Kısa vakit içersinde de paylaşacağız” ifadelerini kullandı.

Öte yandan uygulama, kullanıcıların hesaplarında paylaştıkları gönderileri 24 saat tutarken, kendi veritabanında 30 gün vakitsince saklıyor. Bu her ne kadar etik kuralları ihlal eden bir ilerleme olsa da, Twitter bunu kullanıcıların bilgilerine ulaşmasını sağlamak amacıyla yaptığını iddia ediyor. Öte yandan programın mobil versiyonunun son birkaç gündür gerektiğince yavaşladığını da belirtelim.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

52
7 Paylaşım, 52 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
3
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
3
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir