Sıradaki içerik:

Instagram’da Yüksek Takipçisi Olanlara Güzel Haber!

e
sv

Twitter: Evden Çalışma İçin Sınırları Kaldırdı!

121 okunma
avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Corona virüs salgınının kendini göstermeye başladığı ülkeler süratli bir şekilde evden çalışma modeline geçiş yaptı. Ülkemiz de dahili dünyanın çoğu ülkesinde, çoğu şirket çalışanı, işlerini evden devam ettiriyor. Dünyaca ünlü teknoloji devleri de buna dahil. Şimdi ise Twitter, evden çalışma sistemini bir ismim daha öteye taşıdı.

Twitter, evden çalışma konusu ile ilgili çıtayı yükseltti

BuzzFeed’de yer alan habere göre, Twitter CEO’su Jack Dorsey geride bıraktığımız salı günü çalışanlarına bir e-posta gönderdi. Bu e-postada, pandemi karantinası bittikten sonra bile çalışanların evlerinden çalışmaya devam etmesine izin verileceği yazıyordu. Tabii sunucuların bakımı gibi birtakım fiziksel mevcudiyet gerektiren işler amacıyla tekrar büroya gidilecek.

Dorsey e-postasında aynı zamanda, eylül ayından evvelce büroların açılmasının pek mümkün olmadığını ve o vakte kadarki bütün iş seyahatlerinin, çok istisnai bir hal olmadığı sürece, iptal edileceğini de belirtti.

Şirket, senenin geri kalanı amacıyla plan edilen bütün fiziksel etkinlikleri de iptal edecek ve bu senenin 2021 planını tekrardan değerlendirecek.

Konuyla alakalı açıklama yapan bir Twitter sözcüsü de şunları söyledi:

“Evden çalışma modeline geride bıraktığımız ilk şirketlerden biri olduğumuz andan itibaren buna nasıl yaklaşmamız gerektiği konusu ile alakalı çok alakalı olduk. Halkımızın ve topluluklarımızın güvenliğini sağlamaya devam edeceğiz”

Twitter, corona virüsün ABD’de yayılmaya başladığı mart ayından beri evden çalışma modeline geride bıraktığımız şirketlerin başında yer aldı. Microsoft, Google ve Amazon gibi devler de aynı modeli uygulamaya koydu.

O ay, Twitter insan kaynakları müdürü Jennifer Christie’nin BuzzFeed’e yaptığı açıklamalar da ilgi çekmişti. Christie, şirketin çalışma yapısının katiyen aynı olmayacağını net bir şekilde dile getirmişti ve uzaktan çalışmaya hevesli olan şahıslara destek olunacağını söylemişti.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.