Gündem

Twitter, Elon Musk üzerinde baskısını artırıyor!

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz dönemlerde Elon Musk Twitter‘ı satın almak istemesiyle gündeme gelmişti. Ardından bu isteğinden geri çekilen Tesla CEO’su adeta başına iş aldı diyebiliriz. Zira Twitter şu anda Musk üzerindeki baskısını fazlasıyola artırıyor.

Elon Musk‘ı şirketi 44 milyar dolara satın almaya zorlayan isim sadece Twitter değil. Bir yatırımcı da şimdi Musk’a Twitter’ı satın alma anlaşmadan çekildiği için toplu bir dava açtı. Bloomberg’e göre Luigi Crispo isimli yatırımcının davası Musk’ı sözleşmeyi ve Twitter’ın hissedarlarına karşı mütevelli görevini ihlal etmekle suçluyor. Davaya göre “Sözleşmesini bozmak için cılız gerekçeler” sunulmuş.

Twitter, Elon Musk üzerinde baskısını artırıyor!

twitter elon musk uzerinde baskisini artiriyor 0 d6ZeiK7Y

Musk, geçen ay şirketin “yanlış ve yanıltıcı beyanlarda bulunduğunu” iddia ederek Twitter’ı satın almaktan vazgeçmişti. Şirketin platformundaki botların ve sahte hesapların sayısını yanlış beyan ettiğini iddia eden Tesla CEO’su onca görüşmeye rağmen satın alma planından vazgeçti. Bu dqa Twitter’ı direkt olarak karşı hamle almaya itti diyebiliriz.

Yatırımcı Crispo, Twitter’ın Musk’ın geçerli bir yasal dayanak olmaksızın anlaşmadan sıyrılmak için botlar ve spam hakkında yanlış iddialar kullandığı iddialarını destekliyor. Açıkçası Tesla CEO’su bu anlaşmaya girerek ve geri çekilerek başına bela almış gibi. Bu arada davayı açan yatırımcı Crispo, Twitter’da 5.500 hisseye sahip. Bu sebeple platformda gerçekleşen her şey yatırımcıları da olumsuz etkiliyor.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/guncel/twitter-elon-musk-uzerinde-baskisini-artiriyor-62e8f06f1569d6204b122241

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu