Twitter Devam! Twitter Türkiye’ye Temsilci Atadı

1 dk


Halk arasında “sosyal medya yasası” olarak adlandırılan planlama kapsamında, sosyal medya platformlarına temsilci atama zorunluğu getirildiği bundan sonra herkes doğrulusunda biliniyor. Facebook’tan LinkedIn’e kadar bütün platformlar bu yasaya uyum sağlayarak temsilci atamış ve yalnızca Twitter kalmıştı.

Twitter’ın uzun vakit hiçbir temsilci atmaması ve cezalar ile karşı karşıya kalması ardından çoğu bireyin aklında “Twitter kapanacak mı? Twitter’a erişim engeli mi geliyor?” soruları canlandı.

Twitter Türkiye’de temsilci bulunduracak

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda “Artık Twitter da Türkiye’de temsilci bulunduracak!” diyerek başka platformlar ile benzer şekilde müjdeli haberi verdi.

Halk arasında sosyal medya yasası olarak tanınan 7253 sayılı kanunda oluşturulan farklılıklar kapsamında yükümlülüklerini yerine getirmediği amacıyla daha önce iki para cezası ve reklam yasağı ile karşı karşıya kalan Twitter halen temsilci atamasaydı, bant genişliği sınırlandırılacaktı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

53
7 Paylaşım, 53 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
0
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
1
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
3
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
1
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir