Sosyal Medya

Twitter, Bir Altyazı Butonu Üzerinde Çalışıyor

Dünyanın en tanınan toplumsal medya platformlarından olan Twitter, yeni özellikleri ile kullanıcı tecrübesini daha da uygunlaştırmayı planlıyor. Elon Musk’ın satın alma teklifiyle son günlerde gündemde olan dev platformun bir ‘ tweet düzenleme’ özelliği üzerinde çalıştığını sizlerle paylaşmıştık. Ayrıyeten bundan birkaç gün evvel bu özellikten birinci ekran imajı gelmişti.

Bugün gelen haberler ise, geçtiğimiz haftalarda bir ‘resim açıklaması’ özelliği üzerinde de çalıştığını duyuran Twitter’ın bu sefer de görüntüler için yepisyeni bir özellik üzerinde çalıştığını gösterdi. Şirket tarafından yapılan açıklamalara nazaran dev platformdaki görüntü izleme tecrübesi bu özellik ile daha da güzelleştirilecek.

Görüntülere altyazı ekleyip çıkarmayı sağlayacak bir buton test ediliyor

Gönderiyi görüntüleyemiyorsanız BURAYA tıklayın.

Bugün platform tarafından yapılan açıklamalara nazaran Twitter, görüntülerdeki altyazıları açıp kapamamıza imkan tanıyacak bir ‘CC’ butonunu test etmeye başladı. Bu yeni özelliğin kimi iOS kullanıcılarına sunulduğu, yakında da Android işletim sistemine sahip aygıtlara geleceği aktarıldı. Twitter’ın resmi ‘Destek’ hesabı tarafından paylaşılan bir tweet’te de bu özelliğin nasıl çalıştığı gözlemlendi.

Twitter tarafından geçtiğimiz saatlerde paylaşılan gönderide, ‘CC’ butonunun görüntülerin sağ üst kısmında yer alacağı görüldü. Butona tıkladığınızda da özelliğin, görüntülere altyazı ekleyip çıkarmayı mümkün hâle getireceği ortaya çıktı. Bu ve ‘düzenleme’ özelliği de Twitter’ın, son vakitlerde kullanıcı isteklerini kıymetlendirerek yeni özellikleri kullanıma sunmayı planladığını ortaya koydu.

Kaynak: https://www.webtekno.com/twitter-alyazi-butonu-uzerinde-calisiyor-h123017.html

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu