Kripto Para

Twitter Alternatifi Bluesky, Beta Sürümünü Çıkardı

Jack Dorsey tarafından desteklenen Twitter alternatifi Bluesky, sadece davetlilere özel bir uygulama olarak App Store’da çıktı.

Twitter’ın kurucu ortağı ve eski CEO’su olan Jack Dorsey, yeni bir alternatif toplumsal medya platformu üzerinde çalışıyordu. Dorsey, Twitter’ın alternatifi olarak gördüğü Bluesky için tüm hazırlıklarını tamamlamak üzere. Son gelişmelere nazaran, Dorsey’in Bluesky platformu, beta sürümü kapsamında davetlilere açık bir şekilde App Store’da çıktı.

Twitter Alternatifi Bluesky, Davetlilere Açık Bir Formda App Store’da

Twitter’ın kurucu ortağı ve eski CEO’su Jack Dorsey tarafından desteklenen Twitter alternatifi Bluesky, App Store’da görücüye çıktı. Lakin toplumsal medya uygulaması, beta sürümünde olacak formda daha fazla test kullanıcısının erişimine açıldı. Uygulama sırf davetlilere açık bir beta olarak sunuldu. Lakin, platformun App Store’a girişi, halka açık bir lansmanın yaklaşmakta olabileceğinin sinyallerini veriyor.

Projenin gerisindeki grubun blog tarafında bir güncelleme paylaştığı Ekim 2022 tarihinden bu yana, Bluesky hakkında pek bir ayrıntı paylaşılmamıştı. Lakin yeni haberlere nazaran, Twitter’a alternatif olması beklenilen platform, beta sürümüyle test kullanıcılarına açıldı.

Twitter’ın Elon Musk’a satılmasının akabinde, gözler alternatif toplumsal medya platformlarına çevrilmişti. Dorsey, uzun müddettir gerisinde durduğu Bluesky ile argümanlı bir formda geldiğinin sinyalini veriyor.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/twitter-alternatifi-bluesky-beta-surumunu-cikardi/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu