Twitter, Alaattin Çakıcı’nın Paylaşımını Sildi

1 dk


Alaattin Çakıcı’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için yaptığı tehdit ve hakaret içerikli paylaşım, birkaç gündür Türkiye gündemindeki konuların başında geliyor. Twitter üzerinden yapılan bu paylaşıma sosyal medya platformlarında tepki gösterilirken, savcılığın olayla ilgili soruşturma başlattığı açıklanmıştı.

Twitter’dan Alaattin Çakıcı’ya müdahale!


Geçtiğimiz saatlerde Twitter’da olaya araya girmek etti ve söz hususu açıklamanın yer aldığı tweet erişime kapatıldı. Görüntülemek isteyenler “Bu tweet, Twitter kurallarını ihlal etti” uyarısı ile karşı karşıya kalıyor.

Sosyal medya insanların görüşlerini özgürce dile getirebildiği platformlar olsa da, bu tarz paylaşımlara araya girmek ile sosyal medyanın kötüye tüketimi ile mücadele ediliyor. Tweet’lere araya girmek denildiğinde son dönemde akıllara ABD Başkanı Donald Trump geliyor.

Biden karşısında seçimi kaybeden ve vazifiyeti devretmeye hazırlanan Trump son dönemde başta koronavirüs olmak üzere yaptığı detaylı açıklamalar ile Twitter’ın araya girmek ettiği isimlerin başında geliyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

57
7 Paylaşım, 57 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
0
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir