Twitter, Aktif Olmayan Hesapların Doğrulama Rozetini Kaldıracak

2 dk


Popüler sosyal medya platformu Twitter, yeni doğrulanmış hesap politikasını önümüzdeki sene itibarıyla kullanıma sunacak. Buna göre aktif olmayan doğrulanmış hesapların rozeti kaldırılacak.

Twitter, kısa bir süre içinde yaptığı bir duyuruyla beraber revize edilmiş doğrulama poltikasını 20 Ocak 2020 itibarıyla yine kullanıma sunacağını açıklamıştı. Sosyal medya devi, eski hesap doğruluğunu sağlama uygulamasını ise üç sene kadar önce askıya almıştı.

Önümüzdeki senenin ilk ayından itibaren kullanıcılar, doğrulanmış hesap rozeti amacıyla istekte bulunabilecekler. Bu mavi tikler; büyük şirketler, kamu kurumları ya da ünlülerin gerçek hesapları bulunduğunu ve bunun Twitter doğrulusunda doğrulandığının bir göstergesi. Dolayısıyla kullanıcılar, oluşturulan paylaşımın düzmece ya da troll hesaptan değil gerçek hesaptan yapıldığından emin olabiliyorlar.

Aktif olmayan hesapların rozeti kaldırılacak

Twitter’ın revize ettiği hesap doğrulama politikasına göre, aktif olmayan hesapların rozetleri kaldırılacak. Hem de yeni gereklilikleri tam olarak karşılamayan hesapların rozetleri de şirket doğrulusunda kaldırılacak. Şirketin bu yeni politikaları, 20 Ocak 2021 tarihinden itibaren geçerli olacak.

Şirketin 3 sene kadar evvelce askıya almış bulunduğu eski doğrulama programı ise 20 Ocak’ta yeniden kullanıma açılmayacak. Şirketin doğrulanmış hesap rozeti vereceği kategoriler arasında medya kuruluşları, gazeteciler, markalar, şirketler, devlet yetkilileri ve sporla alakalı hesaplar bulunuyor. Hem de aktivistler ve organizatörler gibi kategoriler de mavi tik rozeti alabilecek hesaplar arasına dâhil edilecek ve bu kategoriler vakitle genişlemeye devam edecek.

Twitter, ilaveten tıpkı Facebook’taki gibi hayatını kaybeden Twitter kullanıcıları amacıyla anıt hesap üstünde çalışıyor. Şirket, gelişen vakitlerda anıt hesap amacıyla müracaat sürecinin duyurusunu gerçekleştirecek.

Şirket, doğrulanmış hesap rozetini kaybetme riski taşıyan hesaplara da ikaz gönderecek. Bu sayede yeni kriterlere uymayan doğrulanmış hesaplar, rozetlerini güvenliğini sağlamak amacıyla gerekli işlemleri yerine getirebilecekler.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

67
8 Paylaşım, 67 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir