Twitter, 2019’un 4. Çeyreğinde Ulaştığı Aktif Kullanıcı Sayısını Açıkladı

1 dk


twitter

Twitter, gerçek ünlüleri, politikacıları ve gazetecileri bulabileceğiniz en iyi sosyal medya platformlarından biridir. Facebook’tan sonra Twitter, içerik dağıtımı için en ünlü sosyal ağdır.

Twitter, 2019’un sonuna kadar platformunda 152 milyon günlük kullanıcıya ulaştı. Twitter, artışın, kullanıcıların zaman çizelgesine ‘daha alakalı’ tweet’ler yerleştiren AI tweet önerilerinden kaynaklandığını söylüyor.

Twitter’daki günlük kullanıcı sayısı 2017’de 126 milyon kullanıcıdan 2018’de 145 milyon kullanıcıya yükseldi. Twitter, bunun çoğunlukla bildirimlerde veya Twitter’da zaman çizelgelerinde ilgili tweet’lerin gösterilmesi gibi ürünlerde yaşanan iyileşmeden kaynaklandığını söylüyor.

Twitter’ın bu hızda ilerlemeye devam etmesi durumunda Facebook ve Snapchat ile karşılaştırıldığında daha fazla büyümesi bekleniyor. Twitter yalnızca kullanıcının zaman çizelgesinde en çok ilgilendikleri tweet’leri gösterir. Bir kullanıcı birkaç hesabı takip ediyorsa, takip ettikleri kişiler tarafından beslemeleri beğeniler, yanıtlar ve ilgili öğelerle dolu olabilir. Böylece, ne görmeyi beklediğinizi göreceksiniz.

Tüm bunlar göz önüne alındığında, Twitter’ın makine öğrenimi modeli diğer sosyal medya platformlarından daha fazla büyüme yeteneğine sahiptir. 

Kullanıcı büyümesinin yanı sıra bu çeyrekte gelirde de artış olduğunu da bildirdi . Twitter ilk defa yaklaşık 1 milyar dolar gelir elde edebildi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

88
10 Paylaşım, 88 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
0
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
1
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
0
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
1
Gururlu Hissediyorum

41 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir