Sosyal Medya

Twitch’ten kumar yayınları konusunda reaksiyon çeken karar!

Son vakitlerde dünya çapında Twitch üzerinden yapılan kumar yayınları oldukça artmaya başlamıştı. Birtakım bölümler tarafından bu yayınlar etik bulunmazken kimi şahıslar ise bu yayınları takip etmekten zevk alıyor. Bu yayıncılardan etkilenen izleyiciler ise kumar oynayarak büyük paralar kaybederken, yayıncılar ise Twitch üzerinden milyonlar kazanıyor.

Twitch birtakım kumar oynanan internet sitelerinin yayınını yasakladı

Tüm bu gelişmeler üzerine Twitch, yayın politikası konusunda kimi değişiklikler yapmaya hazırlanıyor. Yayın şirketi, birtakım web sitelerini yasaklayarak kumar siyasetini güncelleme kararı aldı. 18 Ekim’den itibaren Twitch, ABD ve kâfi tüketici muhafazası sağlayan öteki bölgelerde şayet lisansı yoksa kullanıcıların slot, rulet yahut zar oyunları içeren kumar web sitelerini yayınlamasına artık müsaade vermeyecek.

Yapılan duyuru ile birlikte aşikâr başlı internet siteleri yasaklanmış durumda. Twitch’in yaptığı açıklamada ise platformda tüm kumar sitelerinin yasaklanmayacağı belirtildi. Twitch; spor bahisleri, fantezi sporlar ve pokere odaklı web sitelerine müsaade vermeye devam edeceğini söz ediyor.

Twitch tarafından yasaklanan siteler ortasında Stake.com, Rollbit.com, Duelbits.com ve Roobet.com üzere siteler yer alıyor. Şirket, başka yasaklanan sitelerin ismini ise şimdilik vermiş durumda değil. Yayın platformunun bu kararı ise birtakım kullanıcılar tarafından tepkiyle karşılandı.

Yeni kurallarla birlikte Twitch yayınlarında oynanabilecek oyunlar konusunda da kimi soru işaretleri oluşmuş durumda. Poker oyununu muaf tutan Twitch’in Blackjack üzere öteki oyunlar konusunda ise nasıl bir karar alacağı şimdi bilinmiyor.

twitchten kumar yayinlari konusunda reaksiyon ceken karar 0

Twitch, kumar yayınları hakkında alınan kararlar konusunda şimdilik bu açıklamayla yetiniyor. Şirket, ilerleyen periyotta yeni kumar siyasetiyle ilgili daha fazla detay paylaşacağını belirtti. Bakalım, kumar yayınları sonrasında oluşan tartışmalar, bu karardan sonra son bulacak mı?

Peki siz Twitch ve kumar yayınları hakkında aldığı karar konusunda ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/twitch-kumar-yayinlari-karari

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu