Sıradaki içerik:

Snapchat 2021’in İlk Çeyreğine Ait Bilgileri Açıkladı

e
sv

Twitch’ten Chat İçin Yeni Özellik Müjdesi

769 okunma

Popüler yayın platformu Twitch, kullanıcıların bundan sonra sohbet cevapları ile bir mesaja sıralı cevaplar verebileceğini duyurdu. Böylece chatte mesaj cevaplamak amacıyla daha az kaotik bir yayın akışının gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

Twitch, yayın sohbetlerindeki karmaşıklığı daha aza indirmek amacıyla sıralı cevap özelliğini duyurdu. Bu sayede izleyiciler bir mesaja cevap vermek istediklerinde genel mesajlaşma akışını bozmamış olacak.

Twitch sohbet cevapları sohbeti sürdürmeye yarayacak

Özelliği Twitter hesabından duyuran Twitch, bildirimde “Sohbet cevapları, sohbet bittiğinde bile sohbeti sürdürmenize yardımcı olur. Twitch’teki bütün toplulukların tüketimine yayılan yeni mesaj dizinlerini, klavye kısayollarını ve daha çoğunu deneyin” ifadeleri kullanıldı.

İzleyiciler özellikten yararlanmak amacıyla, bir mesajın üzerine gelip görünen oka tıklayacak ve sonrasında mesajlarını yazabilecek. İlk olarak Ağustos 2020’de platformda belirleme edilen kanalların yüzde 50’sinde 30 gün süre ile denenen bu yeni özellik, tam sürümle beraber cevapların sohbet pencerelerinde ve klavye kısa yollarında nasıl görüneceğini özelleştirmeyi de sağlayacak birkaç özelliği barındırıyor. Testler esnasında ‘alt’ ya da ‘enter’ gibi klavye kısayolları test eden kullanıcılar doğrulusunda önerildi.

Twitch bu yeni sistemle, platformda oluşturulan yayınların daha az kaotik bir mesaj akışına sahip olmasını ve böylece beklenenden daha kaliteli canlı yayınlara yol açmasını umuyor.

Firma sohbet özelliğini düzeltmenin yanı sıra, platformdaki düzmece kullanıcılar amacıyla tedbir almaya devam ediyor. Geçtiğimiz zamanlarda belirleme edilen 7,5 milyondan çok hesap, düzmece bulunduğu gerekçesiyle kalıcı olarak platformdan kaldırıldı.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.