Sosyal Medya

Twitch’te kumar patlaması! Oyuncular kripto kumarhanelerine giriyor

Son vakitlerde dünya çapında Twitch’te yapılan kumar yayınları artmaya başladı. Birtakım yayıncılar bu yayınları etik bulmazken birtakım yayıncılar ise bu kategorinin bir kesimi oluyor. Bir rapora nazaran, Twitch’in büyük yıldızlarının izleyicileri, sevdikleri yayıncılardan etkilenerek iflas ederken, yayıncılar milyonlar kazanıyor.

Yayıncılar, mutabakatlarla milyon dolarlar kazanıyor

Twitch’te gün geçtikçe yükselmeye başlayan kumar kategorisi, pek çok yayıncı tarafından tercih ediliyor. Twitch’teki izleyici kitlesinin büyük çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu göz önüne alındığı vakit, yaygın halde kumar reklamları, yüksek bahisler ve kripto ile ilgili çeşitli tasalar de beraberinde geliyor.

twitchte kumar patlamasi oyuncular kripto kumarhanelerine giriyor 0 LKRL4Chv

Platformdaki ‘Slots‘ kısmı, en çok izlenen kategoriler ortasında yer alıyor. Kimi yayıncılar kumar sponsorluklarından vazgeçmiş olsa da xQc ve Trainwrekcstv üzere kıymetli isimler Stake üzere sitelerle ortaklaşa çalışmaya devam ediyor. Ayrıyeten Fortnite ve Dota 2 gibi pek çok oyunun önünde de çıkıyor. Bunun yanı sıra bu kıymetli isimler, akıllara sakinlik veren çıkarlı bir pazarlama muahedeleri var.

Trainwreckstv’nin yaptığı bu mutabakatlardan ayda 1 milyon dolardan daha fazla kazandığını bildirildi. Stake’in ise xQc ile yaptıkları mutabakat sayesinde bir ayda 119 milyon dolar kazandığı ortaya çıktı. Bloomberg’in raporları ise Twitch’te kumar oynamayı ve kimi izleyicilerin bundan nasıl etkilendiğini anlatıyor. Bu raporlar ayrıyeten platformun kumar içeriğinin inceleme altında olduğunu doğruladı.

Kendilerini kumara kaptırmış olan bu yayıncıların izleyicileri hakkındaysa çeşitli bilgiler geliyor. İzleyicilerin sonu ise birinci etapta kapıldıkları kripto kumarının çekiciliğine tezat oluşturuyor. Bilhassa kayıplarının, milyonlarca dolarlık reklam mutabakatları tarafından karşılanmadığını gördüklerinde bu tezatlık daha da bariz oluyor.

twitchte kumar patlamasi oyuncular kripto kumarhanelerine giriyor 1

Bununla birlikte bir sözcü, şu anda Twitch’teki kumar davranışına derin bir bakışın ortasında olduğunu belirtti. Ayrıyeten platformun ‘topluluğumuza mümkün rastgele bir ziyanı son derece ciddiye aldığını’ da ekledi. Bu nedenle de yayıncıların kimi internet sitelerine yönlendirme temaslarını paylaşma özelliğini ortadan kaldırdı. Fakat pek çok yayıncı, sohbet iletisi ve reklam yoluyla bu sorunu çözebiliyor.

Peki, siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Twitch, kumar meselesini çözmek için ne üzere tedbirler almalı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: https://shiftdelete.net/twitchte-kumar-patlamasi-oyuncular-kripto-kumarhanelerine-giriyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu