Sıradaki içerik:

Facebook Siyasi Reklamları Kaldırma Kararı Aldı!

e
sv

Twitch Yayıncısının Twitch’i Bile Şakaladığı PS5 Şakası

1487 okunma

Twitch yayıncısı AtomicMari, dün gece yapılan Chat’s Choice Awards canlı yayını esnasında Twitch dahil herkesi trollemeyi başardı.


Dünyanın en büyük oyun merkezli canlı yayın platformlarından biri olan Twitch’te dün gece, Twitch Gaming isimli kanal doğrulusunda Day9 ve AtomicMari isimli yayıncıların da katılımı ile Chat’s Choice Awards yayını gerçekleştirildi ve oyunseverlere eğlenceli anlar sunulmaya çalışıldı.

Canlı yayın esnasında en çok ilgi çeken ayrıntı ise AtomicMari’nin gerisinde tespit edilen PlayStation 5 oldu. Yoksa Sony, yayıncıların test etmesi amacıyla birer PS5 mi göndermişti? Ya da yayın esnasında PlayStation 5 ile alakalı bulgular mi paylaşılacaktı?

AtomicMari’nin gerisinde yer alan PlayStation 5 öylesine ilgi çekmişti ki Twitch’in resmi Twitter hesabı dahi canlı yayınının bağlantısını paylaşarak, “Bekleyin, bunun PS5 ile ne ilgisi var? The Chat’s Choice Awards bir şey tanıtıyor… “ ifadelerini kullandı.

Peki gerçek neydi? Sony aslında yayıncılara PS5 mi göndermeye başlamıştı? Ne yazık ki bu soruya yanıtımız en azından Chat’s Choice Awards canlı yayınında yaşananlardan yola çıkarak cevaplarsak; hayır. Zira AtomicMari’nin gerisinde görünen PlayStation 5(!), aslında bir pastadan ibaret.

Twitch’in söz hususu canlı yayındaki pastayı aslında de PlayStation 5 sanıp sanmadığı ile ilgili bir bilgi yok. Yine de Twitch, attığı tweet ile takipçilerini kısmen de olsa hatalı yönlendirmiş oldu. Twitch de bunun farkında olacak ki ilk tweetten birkaç saat sonra canlı yayında PlayStation 5 şeklindeki pastanın kesildiği bir videoyu paylaştı.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.