Sıradaki içerik:

Berat Kandili ne zaman? 2020 Kandil ve dini günler takvimi

e
sv

Twitch Rekordan Rekora Adım Atıyor!

291 okunma

Corona virüsü salgını nedeniyle insanların kendi kendini karantinaya alarak zamanının fazlasını evde geçirdiği şu dönemde detaylı aktiviteler denenmeye devam ediyor. Birçok oyuncu da tanınmış yayın hizmeti Twitch‘e başvuruyor. Twitch hiç olmadığı kadar büyümeye devam ediyor. Pek çok izleyici şu anda Twitch yayını izlerken, ünlü platform da izlenme rekoru kırıyor.

StreamLabs’a göre, Twitch’in son üç aydaki izlenme saati 3,1 milyarı aştı. StreamElements ve Arsenal.gg bilgilerine göre, sitenin görüntüleme adedi 8 Mart ile 22 Mart arasında yüzde 31 oranında artarak 33 milyon saatten 43 milyon saate ulaştı.

Twitch’in son üç aydaki izlenme saati 3,1 milyarı aştı

2019’un son çeyreğine kıyasla, Twitch’in izleyiciliği genel olarak yüzde 17 arttı. Fakat yalnızca görüntüleme sayıları artmıyor. Twitch nimetinden yararlanmak isteyen çok sayıda flama var. Twitch’te bilhassa benzersiz kategoriler de yüzde 33’lük bir artış kaydedildi. Fakat izleyici oranının bütün bu kanallara nasıl yayıldığı bilinmiyor. Katılan yeni flamalara, turları iptal edilen müzisyenler de dahil. Dolayısıyla müzik ve sanat kategorisinin izlenme saatleri 92.000 saatten 574.000 saate ulaştı.

Toplam izlenme saatleri

Twitch’i YouTube Gaming takip ediyor

Twitch açık arayla başka platformlara göre önde gelmeye devam ediyor. Twitch, geçen çeyrekte izlenen toplam saatleri yüzde 65’e varırken ve YouTube Gaming ise yüzde 22 ile ikinci olmuştu. YouTube’da da benzer şekilde artışlar görüldü. Toplam çeyrekte yüzde 13 artışla 1,1 milyar toplam saate ulaşan platformun bütün zamanların en yüksek üç aylık eşzamanlı görüntülemesi ise aşağı yukarı 500.000 oldu. Benzer şekilde Facebook Gaming de artış kayıt etti ve çeyrekte 554 milyon saate ulaştı.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.