Sıradaki içerik:

Chrome Ağustos Ayında Reklamları Engellemeye Başlayacak

e
sv

Twitch İnceleme Kurulu Oluşturuyor

246 okunma
avatar

Oğuzhan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Twitch, sitenin denetleme politikalarını netleştirmek, topluluk ve güvenlik duygusunu güçlendirmek için tasarlanmış sekiz üyeli bir Güvenlik Danışma Konseyi başlattı.

Yeni grup, siber zorbalık uzmanları, web araştırmacıları ve çeşitli flama CohhCarnage, kapsayıcılık aktivisti FerociouslySteph, popüler zombi aşığı CupAhNoodle ve esports pro Zizaran da dahil olmak üzere Twitch Partners ile istiflendi. 

Kalan üyeler gençleri güçlendiren kar amacı gütmeyen Diana Ödülü CEO’su Alex Holmes; Emma Llansó, Demokrasi ve Teknoloji Merkezi Serbest İfade Projesi Direktörü; Sameer Hinduja, Siber Zorbalık Araştırma Merkezi eş direktörü; ve esport-kapsayıcılık çabalarının kurucu ortağı TL Taylor ve 2018’in Watch Me Play: Twitch ve Rise of Game Live Streaming’nin yazarı.

Şirketin duyuru yazısı, “Bu konseyi geliştirirken hem harici bir perspektif sağlayabilen uzmanları hem de içerik oluşturucuların benzersiz zorluklarını ve bakış açılarını derinden anlayan Twitch yayıncılarını dahil etmenin gerekli olduğunu düşündük” dedi.

“Konseyin her üyesi, Twitch topluluğuna aşinalıklarına ve ilgili kişisel ve mesleki deneyimlerine dayanarak özenle seçildi.”

Konsey Twitch’in belirttiği gibi aşağıdaki alanlarda rehberlik sunacaktır:

 • Yeni politikalar ve politika güncellemeleri hazırlama
 • Güvenliği ve denetlemeyi geliştirmek için ürün ve özellikler geliştirme
 • Sağlıklı akış ve iş-yaşam dengesi alışkanlıklarının teşvik edilmesi
 • Ötekileştirilmiş grupların çıkarlarını korumak
 • Twitch deneyimini etkileyebilecek yeni eğilimleri belirleme 

Twitch’te 1,2 milyon takipçisi bulunan CohhCarnage, çoğu insanın danışmanlar listesinde tanıyacağı isim. Twitch bu sabah konseyle ilgili haberleri Twitter’da paylaştı ve CohhCarnage’ın etiketi yanıtlarda birçok kez göründü, büyük ölçüde insanların gemide yer almasından memnun oldu.

CohhCarnage, Twitch’te üç ana şeyi teşvik etmek için katıldığını söyleyerek konsey hakkındaki kendi düşüncelerini tweetledi: şeffaflık, tutarlılık ve adalet.

“Twitch, bu süreçleri nasıl ele aldığı konusunda halkın iyi nezaketlerine geri dönmek için uzun bir yol var” diye yazdı. “Umarım bu girişim bu yönde büyük bir adımdır.”

Twitch, ılımlılık ve güvenlik politikalarını yıllarca şeffaf, eşitlikçi bir şekilde uygulamak için mücadele etti. 2011’de piyasaya sürüldükten sonra, akış hizmeti beklenenden daha hızlı büyüdü ve 2014’te Amazon tarafından yaklaşık 1 milyar dolarlık bir anlaşmayla süpürüldü.

Bu büyüme gelişmeleri boyunca şirket, yasağı kararları, cinsiyete özgü (ve özellikle kadınlara yönelik) giyim kısıtlamaları ve güvenlik politikaları konusundaki tartışmalar yoluyla yoluna devam etti.

Twitch’in itibarının tükürük parlamasına ihtiyacı var. Güvenlik Danışma Konseyi tam da bunu yapmaya yönelik bir girişimdir.

Şirket, “Güvenlik Danışma Konseyi’nin oluşturulması, güven ve güvenlik konularına yaklaşımımızı geliştirmenin sadece bir yoludur” diye yazdı. “Twitch’teki herkesin güvenliğini ve refahını teşvik eden araçlara, ürünlere ve politikalara yatırım yapmaya devam edeceğiz.”

Dahili bir inceleme kurulunun oluşturulmasıyla Twitch, son yıllarda diğer teknoloji şirketleri tarafından ortaya konan bir planı takip ediyor. Özellikle, 2018’de bir içerik gözetim kurulu için planları paylaştı ve sadece bu ay ilk 20 üyesinin isimlerini paylaştı.

Grup, Facebook, Instagram ve şirketin ilgili ürün şemsiyesi üzerindeki denetim anlaşmazlıklarını denetleyecek ve CEO Mark Zuckerberg’i geçersiz kılma gücüne sahip olacak. Facebook Gözetim Kurulu bu yıl davaları açmayı planlıyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.